היועץ המשפטי לממשלה נעתר לבקשת שר התקשורת, ואישר לו לחתום על אישור עסקת 'בזק-סרצ'לייט' לאחר שסירובו לאשררה, כמעט והביא לביטולה. "מדובר באותו הליך בדיוק שהוביל לפתיחת 'תיק 4000' - אינני מעוניין להיקלע לסיטואציה דומה לנתניהו", אומר אמסלם

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט העביר אחה"צ מסמך לשר התקשורת דודי אמסלם בו הוא מאשר בפניו כי עסקת בזק – סרצ'לייט עברה את כל המשוכות וכי אין כל מניעה בפני שר התקשורת לאשר את העסקה.

כזכור, בימים האחרונים נמתחה ביקורת על השר אמסלם בגין סירובו המתמשך לחתום על אישור העסקה מחשש שמא ובעתיד תיפתח נגדו חקירה על ניגודי עניינים בדומה לחקירה שנפתחה נגד נתניהו בפרשת בזק-אלוביץ'. שר התקשורת דרש מהיועמ"ש שיערוב לו כי לא תיפתח נגדו חקירה בעתיד.
במכתבו ליועמ"ש דרש אמסלם הסברים מדוע עסקה זו אינה דומה במהותה לעסקת בזק-אלוביץ' שעומדת במרכז 'תיק 4000'.

סירובו של אמסלם לחתום על המסמכים הנדרשים העמידה את עתיד העסקה בסימן שאלה, שכן כחלק מהתחייבות בזק והעמדת לוחות הזמנים להשלמתה של העסקה נדרשת אישורה של משרד התקשורת עד לתאריך 12בנובמבר. "ההליך שאתם מבקשים ממני לאשר, העסקה של מכירת בזק, הוא בדיוק אותו הליך שהוביל לפתיחת תיק 4000. מכיוון שאני לא מעוניין להימצא בסיטואציה דומה שאליה נקלע ראש הממשלה, אני לא מכוון לחתום על ההסכם", אמר אמסלם בהתדיינות בעניין במשרד התקשורת, כך דיווח 'ביז פורטל'.

כאמור במהלך היום נעתר היועמ"ש מנדלבליט לבקשת השר ושלח לו מכתב בו הוא ציין את ההבהרות והאישורים הדרושים לשר התקשורת דודי אמסלם. עם זאת לפי שעה, האחרון טרם חתם על העסקה.

על פי הדיווח ב'כלכליסט', קרן סרצ'לייט חתמה על רכישת השליטה בבי-קום במסגרת הסדר חוב מול מחזיקי האג"ח של בי-קום ושל אינטרנט זהב – החברה האם של בי-קום, בהשקעה של 485 מיליון שקל. השלמת העסקה מתוכננת ל-24 בנובמבר וחתימת השר נדרשת עד ל-12 בנובמבר, כדי לעמוד בלוחות הזמנים לעסקה.