סקר: שליש מהציבור מביע אי אמון במשטרה או בפרקליטות

סקר מכון 'שילוב', אמור להדיר שינה מעיני בכירי מערכת אכיפת החוק בישראל. קרוב למחצית מהאכלוסיה סבורה כי קיימת אכיפה בררנית של מערכת המשפט, 43% מהציבור מביע אי אמון במשטרה, 35% בלבד הביעו מידת אמון גבוהה במערכת המשפט

סקר מיוחד של מכון "שילוב" המתפרסם ב"גלובס" מגלה נתונים מדאיגים מבחינת מערכת אכיפת החוק כאשר רוב הציבור הישראלי מביע אי אמון בצורה כזו או אחרת במערכות אכיפת החוק.

משתתפי הסקר נשאלו על מידת האמון שהם רוכשים למשטרה ולפרקליטות וכן מה מידת האמון שהם רוכשים לשורה של דמויות מרכזיות במערכות אלו.

על השאלה, "לאיזה ממוסדות החוק אתם רוכשים את מידת האמון הרבה ביותר?"

34% מהנשאלים בסקר השיבו כי הם אינם רוכשים אמון באף אחד ממוסדות האכיפה בישראל, 26% השיבו, לבתי המשפט, 25% לכולם באותה מידה, 5% למשטרת ישראל, 3% בלבד לפרקליטות.

שאלה נוספת עליה התבקשו הנשאלים להשיב הוא, "האם יש לך אמון במערכת המשפט בישראל":
מידת אמון נמוכה 31%, מידת אמון בינונית – 32%, מידת אמון גבוהה 35%, לא יודע – 2%.

לשאלה האם יש לך אמון במשטרה בישראל, התקבלו הנתונים הבאים:
מידת אמון נמוכה – 43%, מידת אמון בינונית 38%, מידת אמון גבוהה 17% לא יודע/ת – 2%.

משתתפי הסקר נשאלו עוד, למי מבין הדמויות הבאות אתה רוכש אמון:
נשיאת בית המשפט אסתר חיות – 28%, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט – 18%, פרקליט המדינה שי ניצן – 13% מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן – 10% אף אחד מהם – 31% לא יודע – 23%

לשאלה, "באיזו מדיה לדעתך קיימת אכיפה בררנית בישראל?"
16% – במידה רבה מאוד, 29% – במידה רבה, 10% – במידה מעטה, 5% בלבד השיבו כי לא קיימת אכיפה בררנית.

על פי ניתוח 'גלובס', הרי שבתוצאות הכלליות נרשם יתרון גדול מאוד לטענה כי קיימת במידה רבה אכיפה בררנית (45%), וכך גם בכל קבוצות המשיבים השונות; בימין (49%) ובשמאל (41%), בקרב החרדים (52%), וכן בקרב החילונים (45%). המשקל היחסי של טענה זו גם היה גבוה ביחס לטענות שהיא קיימת במידה בינונית (27%), או אפילו במידה מעטה/כלל לא קיימת (15%).

יצוין, כי הסקר בוצע עוד בטרם פרצה אל תודעת הציבור פרשת ניר חפץ.

2 תגובות

רק מחיקת כל האישומים נגד ראש הממשלה תחזיר קצת את האמינות

סקר שקר. הסקר האמיתי מראה שיותר משני שליש מכלל האוכלוסיה לא מאמינים במשטרה ובפרקליטות כלל. ואם המצב ימשיך כן יעלה מס' הלא נותנים אמון שיהיה בערך 99,9 מכלל הציבור במדינת ישראל שלא מאמינים במשטרה ובפרקליטות.
לי למשל אין בהם אמון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *