הפרקליטות הגישה כתב אישום כנגד מוחמד דיאב מטמרה, בגין עבירות של פגיעה בטוהר הבחירות לכנסת ה-21. על פי כתב האישום, בתום ההצבעה, בטרם החל הליך הספירה, הוא נטל שלא כדין שבע מעטפות חתומות והטיל אותן לתיבת הקלפי

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה היום לבית משפט השלום בחיפה, כתב אישום כנגד מוחמד דיאב, בן 31 תושב טמרה, זאת בגין עבירות של פגיעה בטוהר הבחירות לכנסת ה-21. דיאב שימש כיושב ראש וועדת הקלפי מטעם שס, בקלפי שהוצבה בבית ספר בטמרה.

על פי הפרקליטות, בתום ההצבעה ועם סגירת מקום הקלפי לציבור, עוד בטרם החל הליך ספירת פתקי ההצבעה שבמעטפות, והגם שמר דיאב הצביע במהלך היום בקלפי אחרת, הוא נטל שלא כדין, לא פחות משבע מעטפות חתומות, ובהן פתקי מפלגות שאינן ידועות למאשימה, והטיל אותן לתיבת הקלפי.

מזכיר וועדת הקלפי, אשר הבחין במעשיו של מר דיאב, צעק עליו ובקש לברר את פשר מעשיו, וזה בתגובה השיב לו: "תעזוב את זה, לא קרה כלום, אלה מעטפות ריקות, כולה שתי מעטפות". יצוין, כי התלונה, בתיק זה, הועברה בתחילת חודש אוגוסט 2019 למשטרת ישראל על ידי יושב ראש וועדת הבחירות המרכזית – כבוד המשנה לנשיאת בית המשפט – חנן מלצר, ובעקבות זאת נפתחה חקירה על ידי יאח"ה.

מוקדם יותר השבוע הודיעה משטרת ישראל הוגש כנגד חשוד כתב אישום שעניינו טוהר הבחירות. על פי הודעת המשטרה, ביום הבחירות לכנסת ה 22 נקראו שוטרים לקלפי ברהט. שוטרים הגיעו למקום, פגשו במזכירת הקלפי אשר טענה כי לאחר שזהותו של תושב המקום אושרה להצבעה ניגש אל מאחורי הפרגוד, שב אל תיבת הקלפי, אז לדבריה ניסה לשלשל לתוכה 7 מעטפות עד שהפסיקה אותו מפעולתו.

החשוד, תושב רהט בן 19, עוכב לחקירה ובסיומה שוחרר בתנאים מגבילים. השבוע, עם תם החקירה, חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה כנגד החשוד כתב אישום עפ"י סע' 124 (2) לחוק הבחירות לכנסת- הצבעה יותר מפעם אחת. "כתב אישום זה הוא תוצר למגוון פעולות אשר ננקטו בידי משטרת ישראל ביום הבחירות לאפשר הליך בחירות תקין ע"פ רוח החוק וטוהר הבחירות", נמסר מהמשטרה.