יו"ר 'דגל התורה' מאמין שלא יתקיימו שוב בחירות: "אף אחד לא רוצה בחירות. אני מעריך שבסוף יגיע הפיתרון ולא נגיע לשם". על הסטטוס קוו: "אם יגעו בדברים האלה, אנחנו לא נהיה פרטנרים יותר. לא ניתן שיפגעו לנו בדברים העקרוניים אצלנו"

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני עדיין סבור כי המערכת הפוליטית תצליח לבלום את דהירתה לבחירות שלישות: "אף אחד לא רוצה בחירות. אני מעריך שבסוף יגיע הפיתרון ולא נגיע לשם", אמר גפני בראיון ל'קול ברמה'.

יו"ר וועדת הכספים שב ובהיר את אמירתו על הסכמת החרדים להתפשרויות ותקף את הדורשים ממנה להתפשר על ענייני דת: "אנחנו לא נתפשר על שום דבר שקשור ליהדות, אפילו לא במילימטר. כבר עכשיו יש רפיון והרבה בעיות בנושא הסטטוס קוו. אם יגעו בדברים האלה, אנחנו לא נהיה פרטנרים יותר. לא ניתן שיפגעו לנו בדברים העקרוניים אצלנו".

על הסערות המשפטיות בימים האחרונים אמר כי, "אני מוטרד כבר שנים מזה שיש מספר אנשים שעושים מה שהם רוצים והכוח שלהם לא מוגבל. אני כחרדי יודע שאותם אנשים לא איתנו ואף פעם לא היה לנו סעד מהם". לדבריו, "ההתנהגות של הימין היתה תמיד שיש שופטים בירושלים ואסור להעביר עליהם ביקורת, ועכשיו הם משלמים על זה ביוקר".

מוקדם יותר השבוע אמר גפני כי, התקווה היא אצל כולם שליברמן בסופו של דבר יתעשת ואז יהיה אפשר לדבר על משהו. ליברמן הוא תופעה מעניינת ולא ברורה. הרי הלכנו ביחד לרבנים ועשינו דברים ביחד ואז ביום אחד פתאום הכל השתנה". עם זאת הוסיף גפני, כי "חשוב להבהיר, כי לא נתפשר על נושאים עקרוניים, לא נקבל שום פשרות לא בחוק הגיוס ולא בנושא השבת".

ליברמן הזים השבוע את השמועות כי יסכים להתפשר ואר כי, "שמעתי וקראתי בליל של שטויות מטעם עיתונאים בכלי תקשורת שונים בנוגע למהלכים ש"ישראל ביתנו" מתכננת כביכול: פשרות בנושאי דת ומדינה, חבירה לגוש כזה או אחר וכדומה – אין לדיווחים האלו שום אחיזה במציאות ושום בסיס והם באחריותם של הכותבים והפרשנים בלבד".