חבר הכנסת משה ארבל מש"ס עמד היום במרכזה של סערה פוליטית, כאשר במהלך ראיון נשאל, האם הוא חושש למינויו של שר ערבי בממשלה והשיב, כי "ח"כ ג'אברין ידוע כמומחה למשפט חוקתי ובינלאומי ובוודאי ישמח לכהן בתפקיד שר המשפטים" וספג שלל גינויים

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס חולל היום סערה כאשר התבטא בראיון ל'גלי צה"ל' כי ח"כ יוסף ג'בארין מ'הרשימה המשותפת' הנו מתאים לכהן בתפקיד שר המשפטים, כשהוא מטעים כי "ג'אברין הנו מומחה בינלאומי למשפט חוקתי".

ארבל נשאל על ידי העיתונאים ג'קי לוי ולוסי אהריש האם הוא מפחד משר ערבי בממשלה? ארבל מצדו השיב בשלילה כשהעלה את שמו של ח"כ ג'בארין כמועמד אופציונלי לאור הרקורד המשפטי שצבר.

עד מהרה הפך ח"כ ארבל למטרה שולחת רסן על ידי גורמים בימין שתקפו אותו בחריפות על הדברים.

יו"ר רשימת 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר כינה את הדברים 'מבישים' ואמר, "חשבתי שזו בדיחה. עכשיו אני מבין שהבדיחה על חשבון מדינת ישראל. דברים מבישים של ח"כ ארבל וחבל. הוא דווקא התחיל טוב".

'המטה החרדי בליכוד' שחרר גם הוא הודעה לקונית בה הוא תוהה האם בכוונת ח"כ ארבל להמליץ על ח"כ לשעבר זועבי לנשיאות? "מה הלאה? אחרי שש"ס הציעה שר משפטים מהרשימה המשותפת, אולי תציע גם את אחמד טיבי כשר ביטחון? איימן עודה לראשות הממשלה? ואת זועבי לנשיאות? סיעת ש"ס תתביישי לך! זו לא יריקה לפרצוף של המצביעים, זו ירייה לכיוונם". לשון ההודעה.

בהודעת הבהרה שיצאה מטעמו של ארבל נכתב, כי "כשנשאל בראיון בגלי צה״ל אם הוא מפחד משר ערבי בממשלה תשובתו היתה שיוסף ג׳בארין כמומחה למשפט חוקתי בינלאומי יכול לכהן כשר משפטים אלא שדווקא הוא זה שלא יסכים ככל הנראה". לטענתם, הדברים הוצאו מהקשרם.

יצוין, כי ח"כ ג'אברין ששמע על הדברים, לא שלל את ההמלצה והגיב, "אשמח להיות שר משפטים – בממשלה שתקיים את עקרונות המשפט הבינלאומי במלואם, ממשלת שלום ושוויון. ולא, זה לא חלום".