גורמים ישראליים: איראן תוכל להגיע לפצצה גרעינית בתוך פחות משנה

גורמי מודיעין ישראליים הצטרפו מזהירים כי "איראן תוכל להגיע לפצצה גרעינית בתוך פחות משנה, אם תחליט לפעול במהירות בכיוון הזה". הגורמים הוסיפו כי ישראל ממשיכה להעביר חומרים לסבא"א, אך אלה נבדקים באיטיות בשל קשיים מערכתיים

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

גורמי מודיעין ישראליים הצטרפו לדבריו של מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו ומזהירים כי "איראן תוכל להגיע לפצצה גרעינית בתוך פחות משנה, אם תחליט לפעול במהירות בכיוון הזה", כך דווח ב'כאן חדשות'. הגורמים הוסיפו כי ישראל ממשיכה להעביר חומרים לסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), אך אלה נבדקים באיטיות בשל קשיים מערכתיים.

ב'רויטרס' דווח כי מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו חושש מכך שאיראן עומדת על סיפה של פריצת דרך גרעינית. על פי, פומפאו התייחס לחידוש העשרת האורניום בפרדו והביע דאגה מפני צעדיה האחרונים של איראן. לדבריו, "הרחבת הפעילויות הרגישות של איראן מעלה חשש שהיא נערכת לפריצת דרך גרעינית מהירה. הגיע הזמן שכל המדינות ידחו את הסחיטה הגרעינית הזו וינקטו צעדים שיגבירו את הלחץ על טהרן".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש לדיון המיוחד של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית: "לפני כשנה חשפתי באו"ם את התכנית הסודית של איראן לפתח נשק גרעיני בטורקוזאבאד, זה בפאתי טהראן. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לבדוק את טורקוזאבאד. הסוכנות אכן שלחה מפקחים למקום".

"הבוקר כינסה הסוכנות ישיבה מיוחדת בה היא קבעה שאיראן שיקרה באשר לתכנית הגרעין שלה. אני מודיע לכם – היא ממשיכה לשקר. איראן ממשיכה להסתיר את תכנית הגרעין שלה. איראן גם ממשיכה וחידשה אפילו את העשרת האורניום האסורה שכל תכליתה הוא אך ורק ייצור נשק גרעיני".

"אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר. אני קורא לאומות להצטרף לארה"ב ולישראל ולהגביר עוד יותר את הלחץ על איראן. איראן היא סכנה לא רק לישראל ולמזרח התיכון. היא סכנה לעולם כולו. אני מברך על כך, שלפחות היום, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הבינה זאת היטב. בכל מקרה אני חוזר ומבהיר: ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני בשום מצב", דברי ראש הממשלה.

7 תגובות

אוי ווי חייבים מהר שנתניהו ינאם נגדם ויתן הצרה לתקשורת ובכך יציל את היקום

רברן
מה אתה יכול לעשות
כלום
אז לפחות תתפלל ותגיד בעזרת ה

ה ישמור ויציל ולכאורה מצד חובת ההשתדלות עדיף את נתניהו מאשר כל מיני ליצים

אתה סותר את עצמך המגיב הראשון אם ה לא ישמור עיר ואתה בוטח בביבי תיבטח בבורא עולם

צודק הגימלניק הנשמה עדיף ביבי שהרי ידוע שמי שלעולם לא עושה לעולם לא טועה

כשהיה כור גרעיני בעיראק ראש הממשלה דאז לא תדרך עיתונאים ולא רץ לאו"ם אלא פשוט שלח כמה מטוסים שפוצצו את הכור יחד עם המדענים והמהנסים שפיתחו את האטום ונגמר הסיפור עד היום לעומת זאת נתניהו……

מגניב

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן