רוב הציבור מעוניין בהקמת ממשלת אחדות לאומית שתסיים את הפלונטר הפוליטי, אך רוב בעלי הדעה מעריכים כי זה חסר סיכוי ופנינו לסיבוב בחירות נוסף • בינתיים, בסקר שפורסם הבוקר, נתניהו פותח פער של 12 אחוז על גנץ בהתאמה לראשות הממשלה

54% מהציבור רוצה שתקום ממשלת אחדות לאומית, לעומת 28% בלבד שמעדיפים בחירות נוספות – כך עולה מסקר שפורסם ב'רדיו 103'. עוד עולה כי 18% מהנשאלים השיב כי הוא לא יודע, אם לא מכלילים אותם בסקר אז 66% מבעלי הדעה מעדיף ממשלת אחדות על פני 34% שמעדיף בחירות.

מנגד, אם שואלים את הציבור מה להערכתו יקרה, 38% סבור שיהיו בחירות נובפות, לעומת 29% שמעריכים שתקום ממשלת אחדות לאומית. 33% סירבו לתת את הערכתם, ואם לא כוללים אותם בשקלול, אז 57% מעריך שיהיו בחירות, לעומת 43% שמאמין שתקום ממשלת אחדות.

בסקר שנערך על ידי מכון המחקר 'מאגר מוחות' של פרופ' יצחק כ"ץ, נשאלו הנסקרים גם מי לדעתם מתאים יותר לכהן כראש ממשלה: בנימין נתניהו עם יתרון משמעותי של 56% לעומת 44% בלבד ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ.

בסקר שפורסם מוקדם יותר השבוע ב'חדשות 12' עולה כי לו יתקיימו בחירות ישירות לראשות הממשלה, בנימין נתניהו יזכה ב-40 אחוז מהקולות, לעומת 36% אחוז בלבד לבני גנץ. על פי הסקר, 24% מהנשאלים השיבו כי לא יבואו להצביע או שאינם יודעים עבור מי יצביעו.

עוד עולה מהסקר שבוצע על ידי מכון 'מדגם', כי בקרב מצביעים המגדירים את עצמם כימין יקבל ראש הממשלה נתניהו 66 אחוז מהקולות, יו"ר כחול לבן גנץ יקבל 15%. בקרב מצביעים המגדירים את עצמם כמרכז-שמאל, גנץ מקבל 67% ונתניהו 7% בלבד. עוד עולה מהסקר, כי 19% ממצביעי ימין ו-26% ממצביעי מרכז-שמאל לא יבואו להצביע או השיבו כי אינם יודעים עבור מי יצביעו.