בתקשורת הערבית דווח: בכירים ישראלים הגיעו לביקור במצרים במקביל להגעתה של משלחת מהחמאס. על פי הדיווח, נבחנת עסקה שבמסגרתה ישוחררו 50 אסירים פלסטינים. בישראל מכחישים: "אין התקדמות, חמאס מסרב לאמץ גישה ריאלית"

באתר החדשות הערבי ה'אינדיפנדנט אל-ערבייה' דווח היום כי, חלה התקדמות במשא ומתן בין ישראל לארגון הטרור חמאס להשבת גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין הי"ד והאזרחים הישראלים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד המוחזקים בידי הארגון.

על פי הדיווח, משלחת ישראלית הכוללת אישים בכירים נפגשה עם משלחת חמאס בקהיר, שם היא מבקרת בימים אלה. כמו כן נטען כי הגעת המשלחות היא חלק ממאמץ מצרי לפתור את סוגיית האסירים, השבויים, הנעדרים והגופות משני הצדדים. לפי הדיווח, המשלחות מישראל ומעזה נמצאות באותו מלון אך ההצעות מועברות דרך תיווך מצרי.

בדיווח צוטט מקור בכיר שאומר כי "יש התקדמות חדשה בימים האחרונים בין הצדדים בנוגע להשבת גופות החיילים הישראלים, בתמורה למספר כלשהו של גופות של פלסטינים המוחזקות אצל ישראל וחבילת הקלות לרצועת עזה". עוד נאמר על ידי המקור, שנדונה בקשת חמאס לשחרור 50 אסירים פלסטינים בתמורה לשני האזרחים הישראלים. כמו כן טען המקור שיש מגמה בקרב ישראל להסכים לשחרר מחצית מהם.

לפי המקור, ההתקדמות הושגה כנראה בגלל רצון של נתניהו בהישג בסוגיה לפני התקדמות בהרכבת ממשלה בראשות בני גנץ או לפני בחירות. "ייתכן שההתקרבות נובעת מרצונו של נתניהו להשלים את העסקה לפני שגנץ ירכיב ממשלה או לפני שיהיו בחירות נוספות", צוטט הגורם בדיווח.

מתאם השבועיים והנעדרים הכחיש בהודעה חריגה את הדייוח ומסר כי, "למרבה הצער וחרף הניסיונות מצידנו, החמאס מסרב לאמץ גישה ריאלית שתאפשר התקדמות אמתית בנושא". גורמים בירושלים צוטטו ב'חדשות 12 מכחישים גם כן: "אין פריצת דרך במגעים לעסקת שבויים, החמאס רחוק מאוד בעמדותיו".