יו"ר ישראל ביתנו הודיע: "אני מתכוון לפנות לשניהם ולבקש פגישה השבוע, גנץ צריך לקבל את מתווה הנשיא כולל הנבצרות ונתניהו צריך להיפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו". על היוזמה לבחירה ישירה: "אי אפשר לשנות תוך כדי המשחק את החוקים"

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הציג הערב אולטימטום לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ במטרה לפתור את הפלונטר הפוליטי: "גנץ צריך לקבל את מתווה הנשיא כולל הנבצרות ונתניהו צריך להיפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו", כלשונו. לדבריו, "מי שיקבל החלטה לא נכונה – אנחנו בישראל ביתנו נסיק את המסקנות. מי שיקבל החלטה לא נכונה – אנחנו נתמוך בצד השני".

"אני מתכוון לפנות לשניהם ולבקש פגישה השבוע", אמר ליברמן בראיון ל'חדשות 12'. "יש פה החלטה אחת של גנץ: לקבל את מתווה הנשיא עם כל הפסיקים והנבצרות והחלטה של נתניהו להיפרד ולהיכנס לממשלת 65. תגבשו קווי יסוד, תגבשו תקציב". עוד הוסיף: "הדבר הכי חשוב מבחינת מדינת ישראל כרגע זה למנוע בחירות סיבוב שלישי ולהקים ממשלת אחדות. אני מאמין ששני האישים הם גם אחראיים וגם רוצים בטובתה של מדינת ישראל".

ליברמן הבהיר כי לא יתמוך כרגע ביוזמה לבחירה ישירה לראשות הממשלה, "זה רציני מדי ואי אפשר לעשות את זה בשלוף. אי אפשר לשנות תוך כדי המשחק את כל החוקים. זה יחכה לקדנציה הבאה, לכנסת הבאה. אנחנו מהתחלה אמרנו שאנחנו לא הולכים על שום דבר שנוי במחלוקת בתקופת מעבר. עם כל האהבה שלי לחוק הבחירה הישירה, הוא דורש הרבה מאוד עבודה והשלמה. כרגע אין שום סיכוי שנתמוך בחוק הזה ולא בחוק אחר".

על פי דיווח ב'חדשות 12', בכחול לבן מעריכים שגנץ יקבל את מתווה ליברמן, שבו יצריך להסכים למתווה הנשיא (רוטציה ויציאה לנבצרות של נתניהו), למרות התנגדות שותפיו להנהגת המפלגה. מנגד, גורמים בליכוד הגיבו ואמרו שנתניהו לא יוכל לוותר על גוש הימין ומסבירים: "זו התאבדות".