לפני שנפתלי בנט קיבל את משרד הביטחון באופן זמני, נתניהו הציב על השולחן הצעה שונה - שהייתה מעניקה תיק גם לאיילת שקד. בנוסף, יו"ר הימין החדש ביקש לקצר עבורו ועבור שקד את פרק הזמן הנדרש כדי שיוכלו לרוץ ברשימת הליכוד - אך נתניהו סירב

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליו"ר הימין החדש נפתלי בנט את תיק החוץ (שבו מכהן כעת ישראל כ"ץ) ולאיילת שקד את תיק התפוצות, אך בימין החדש סירבו והעדיפו את תיק הביטחון בלבד – כך דווח ב'חדשות 12'. על פי דיווח ב'חדשות 13', נתניהו רק "תכנן" להציע לבנט את תיק החוץ, אך זה לא הגיע לכדי הצעה כי בנט הגיע לפגישה ביום שישי כשהוא מתעקש על ביטחון.

עוד דיווח עקיבא נוביק, כי בנוסף לכך בנט ניסה להשיג עוד סעיפים בהסכם. הוא ניסה לבקש מראש הממשלה לקצר עבורו ועבור שקד את פרק הזמן הנדרש על מנת שיוכלו לרוץ ברשימת הליכוד – תקופה של מינימום 30 חודשים שבהם עליהם להיות חברים במפלגה. נתניהו סירב לבקשה – גם כאשר ביקש בנט את קיצור התקופה עבור שקד בלבד.

כזכור, בסופו של דבר סוכם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ימנה את יו"ר הימין החדש נפתלי בנט לשר הביטחון בממשלת המעבר. בנוסף סוכם בין נתניהו לבנט כי מפלגות הליכוד והימין החדש יקימו באופן מיידי סיעה משותפת בכנסת ה-22 (לפי המודל של הליכוד-ישראל ביתנו בכנסת ה 19) ומתחייבים לפעול ביחד כסיעה משותפת לאורך כהונת הכנסת הנוכחית.

מהליכוד נמסר זמן קצר לפני כניסת השבת כי, "ראש הממשלה נתניהו ויו״ר הימין החדש נפתלי בנט נפגשו הבוקר (שישי) במשרד ראש הממשלה. ראש הממשלה הציע לבנט למנותו לשר ביטחון, ונפתלי בנט קיבל את ההצעה. המינוי יובא לאישור הממשלה בישיבת הממשלה הקרובה. בנט הסכים שבמידה ותוקם ממשלה חדשה כגון, ממשלת אחדות רחבה או ממשלה צרה, ימונה אדם אחר לתפקיד שר הביטחון".

ח"כ איילת שקד, מראש 'הימין החדש', התייחסה הערב למינויו של נפתלי בנט לשר הביטחון: "נתניהו ביום שישי בבוקר הציע לימין החדש שני תיקים מהתיקים רווחה, חקלאות או תפוצות לבנט ולי, או את תיק הביטחון לבנט. לאחר התייעצות שלנו הסכמנו שלעת הזו עבור המדינה נכון שיהיה שר ביטחון במשרה מלאה, על אחת כמה וכמה נפתלי בנט".

"משרד הביטחון תמיד ובתקופה הזו בפרט הוא משרד חשוב מעין כמותו, וניתן לעבוד בו ולעשות דברים משמעותיים גם בתקופת מעבר. לצערי הרב, יש סיכוי לא מבוטל שנגרר בפעם השלישית לבחירות ולכן זו יכולה להיות תקופה ארוכה", העריכה שקד הוסיפה כי, "כעת בהחלטה משותפת הגענו למסקנה שתפקיד שר הביטחון חשוב יותר מכל התפקידים האחרים. אין לזה קשר לתפקידים בממשלת הקבע אם תקום כזו".

לדבריה, "פנו אלי אנשים רבים ששואלים אותי כיצד ויתרתי על תפקיד שרה לתקופת המעבר והתשובה היא פשוטה: בנט ואני לא נכנסנו לפוליטיקה כדי לחמם כיסאות אלא כדי להשפיע על המדינה ולשנות מה שצריך לשנות. התפקידים הם האמצעי. בקדנציה הקודמת אני לקחתי את משרד המשפטים ובנט את החינוך כי חשבנו שכך נכון ושאני אוכל לעשות שינויים במשרד בצורה הטובה ביותר".

שקד רמזה על ניסיונותיה לפשר בין החרדים לליברמן: "אני חוזרת על עמדתי העקבית, הממשלה אותה אני שואפת שנקים היא ממשלת ימין עם ישראל ביתנו, אני עושה את כל מה שאני יכולה על מנת שזה יקרה". לסיום הדגישה כי, "לכל חברי בימין החדש, בבית היהודי ובליכוד ששואלים על שיתוף הפעולה בין הסיעות, אין מיזוג מפלגות כל מפלגה נשארת עצמאית ואין השלכות על העתיד שכמו שאתם רואים, בפוליטיקה הוא לא ברור והכל אפשרי".