יו"ר ישראל ביתנו ייפגש בשבוע הקרוב עם ראש הממשלה, יו"ר כחול לבן ועם נשיא המדינה: "גנץ יהיה חייב לקבל את מתווה הנשיא ולאפשר לנתניהו לכהן כראשון ברוטציה כולל סוגיית הנבצרות ואילו נתניהו יהיה חייב להפרד מהגוש החרדי משיחי"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן עדכן לפני זמן קצר כי, "הבוקר בסביבות השעה 9:00 פניתי ללשכתם של ראש הממשלה נתניהו וח"כ בני גנץ לתיאום פגישות בהקדם האפשרי". בתוך, מדוברות בית הנשיא נמסר כי, "בהמשך למגעים הקואליציוניים בין סיעות הכנסת ולבקשת ח"כ אביגדור ליברמן, נקבעה הבוקר פגישה בין נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וח״כ אביגדור ליברמן שתתקיים בצהריי יום רביעי הקרוב".

ליברמן כתב בצהריים כי, "פניתי הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו״ר כחול לבן בנימין גנץ לקביעת פגישה עם כל אחד מהם בנפרד, כשהמסר הוא ברור ומדוייק: גנץ יהיה חייב לקבל את מתווה הנשיא ולאפשר לנתניהו לכהן כראש ממשלה ראשון ברוטציה כולל סוגיית הנבצרות ואילו ראש הממשלה נתניהו יהיה חייב להפרד מהגוש החרדי משיחי. כמו כן קבעתי ביום רביעי הקרוב פגישה עם נשיא המדינה".

עוד הוסיף כי, "גרגרי שעון החול כמעט וסיימו את מסלולם ואנו לא ניתן לגנץ או לנתניהו להוביל אותנו למערכת בחירות שלישית, שהיא האפשרות הגרועה ביותר למדינת ישראל. אנחנו ב'ישראל ביתנו' הבטחנו שנעשה כל שביכולתנו ונפעל בשקיפות מלאה להקמת ממשלת אחדות ליברלית רחבה. אם יש כאלה שלא מבינים שבמצב שנוצר, כל צד חייב לוותר למען האחדות ולמנוע מערכת בחירות בפעם השלישית, אין ברירה אלא להעמיד בפניהם את המציאות כפי שהיא, כי אני לא רואה דרך אחרת".

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי, "אני וודאי מוכן להיפגש עם אביגדור ליברמן השבוע. אני עדיין מצפה לשמוע ממנו התחייבות ברורה שהוא יתנגד לממשלה שתקום בקולותיהם של טיבי ועודה ותהיה תלויה בהם. אני מסכים עם ליברמן שאין צורך אמיתי לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות. אפשר וצריך להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה, כפי שהציע הנשיא. עוד לא מאוחר לעשות זאת".

כזכור, יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הציג אמש אולטימטום לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ במטרה לפתור את הפלונטר הפוליטי: "גנץ צריך לקבל את מתווה הנשיא כולל הנבצרות ונתניהו צריך להיפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו", כלשונו. לדבריו, "מי שיקבל החלטה לא נכונה – אנחנו בישראל ביתנו נסיק את המסקנות. מי שיקבל החלטה לא נכונה – אנחנו נתמוך בצד השני".

"אני מתכוון לפנות לשניהם ולבקש פגישה השבוע", אמר ליברמן בראיון ל'חדשות 12'. "יש פה החלטה אחת של גנץ: לקבל את מתווה הנשיא עם כל הפסיקים והנבצרות והחלטה של נתניהו להיפרד ולהיכנס לממשלת 65. תגבשו קווי יסוד, תגבשו תקציב". עוד הוסיף: "הדבר הכי חשוב מבחינת מדינת ישראל כרגע זה למנוע בחירות סיבוב שלישי ולהקים ממשלת אחדות. אני מאמין ששני האישים הם גם אחראיים וגם רוצים בטובתה של מדינת ישראל".