יו"ר שס תקף את יו"ר ישראל ביתנו: "צעד נוסף אל עבר התהום הפוליטית והמוסרית שלו, והכריז באופן ברור כי יעדיף לשבת עם חברי הרשימה המשותפת אותם כינה 'גייס חמישי' ו'מחבלים', ולא איתנו - אחיו ואחיותיו - הציבור המסורתי, דתי והחרדי"

יו"ר שס השר אריה דרעי התייחס היום (ראשון) לאולטימטום שהציב אמש יו"ר ישראל ביתנו ואמר כי, "אתמול בלילה נפל דבר בישראל. אביגדור ליברמן הלך צעד נוסף קדימה, אל עבר התהום הפוליטית והמוסרית שלו, והכריז באופן ברור כי יעדיף לשבת עם חברי הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה ואחמד טיבי -אותם כינה ׳גייס חמישי׳ ו׳מחבלים׳, ולא איתנו – אחיו ואחיותיו – הציבור המסורתי, דתי והחרדי".

"חכמינו אומרים שהשנאה מקלקלת את השורה. היום אפשר לומר בצער שהשנאה האישית של ליברמן כלפי ראש הממשלה נתניהו, גרמה לו לסטות לחלוטין מדרכו ולשתף פעולה עם אלה ששנים פעל נגדם. לא נשתוק ולא נשלים עם המשך הפסילות והחרמות של ציבור ענק במדינה רק בשל אמונתו ואורח חייו", כתב דרעי לפני זמן קצר בעמוד הפייסבוק שלו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאולטימטום של ליברמן ותקף אותו בחריפות: "נראה, ככה אני חייב להגיד, שמדובר כאן בהצגה. אני מקווה שזה לא כך. נראה שליברמן מתואם לפרטי פרטים עם הרשימה המשותפת ועם כחול לבן. ולכן האולטימטום שהוא מציג לשני הצדדים כביכול, הוא אולטימטום לליכוד בלבד ולא לכחול לבן. לליכוד הוא אומר בצורה ברורה: "לא אתן לכם להקים ממשלה צרה שתקום בתמיכה של ש״ס, יהדות התורה וימינה. ואם תנסו להקים אותה – אצביע נגדכם"".

"אבל לכחול לבן הוא לא אומר דבר דומה. הוא לא אומר להם שלא יתן להקים ממשלה צרה שתקום בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת עם איימן עודה ואחמד טיבי. הוא לא אומר להם שאם הם ינסו להקים אותה הוא יצביע נגדם. לנו הוא אומר – פרקו את בלוק הימין. להם הוא לא אומר – פרקו את הבלוק עם הרשימה המשותפת. לכן לפי מה שנראה ברגע זה, ליברמן חותר להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתקום בתמיכת איימן עודה ואחמד טיבי ותהיה תלויה בהם בכל יום ובכל דבר", כך נתניהו.

כזכור, יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הציג אמש אולטימטום לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ במטרה לפתור את הפלונטר הפוליטי: "גנץ צריך לקבל את מתווה הנשיא כולל הנבצרות ונתניהו צריך להיפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו", כלשונו. לדבריו, "מי שיקבל החלטה לא נכונה – אנחנו בישראל ביתנו נסיק את המסקנות. מי שיקבל החלטה לא נכונה – אנחנו נתמוך בצד השני".

"אני מתכוון לפנות לשניהם ולבקש פגישה השבוע", אמר ליברמן בראיון ל'חדשות 12'. "יש פה החלטה אחת של גנץ: לקבל את מתווה הנשיא עם כל הפסיקים והנבצרות והחלטה של נתניהו להיפרד ולהיכנס לממשלת 65. תגבשו קווי יסוד, תגבשו תקציב". עוד הוסיף: "הדבר הכי חשוב מבחינת מדינת ישראל כרגע זה למנוע בחירות סיבוב שלישי ולהקים ממשלת אחדות. אני מאמין ששני האישים הם גם אחראיים וגם רוצים בטובתה של מדינת ישראל".