בתום דיון בביהמ"ש הנוגע לפרסום תרגיל החקירה שביצעה לו המשטרה, עד המדינה נגד נתניהו דיבר עם העיתונאים והבהיר: "הדברים בימים האחרונים עברו את כל הגבולות,‎ אני משוכנע שבית המשפט יקבע שעדותי אמינה"

עד המדינה ניר חפץ התייחס היום לסערה בעקבות ערעור אמינות העדות שנתן במשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אני חתמתי בפברואר 2018 על הסכם עם מדינת ישראל שאני אומר אמת, במשך ימים ארוכים העדתי עדות שהיא כל כולה אמת מזוקקת, ואני משכונע שאם נגיע לבית המשפט, בית המשפט יקבע שעדותי אמינה", אמר חפץ.

בתום דיון שהתקיים בבית המשפט לגבי צו איסור הפרסום על ההליך המפוקפק בו נקטה המשטרה במטרה לגרום לחתום על ההסכם אמר כי, "עבור האמת הזו שאני נצמד אליה ולא זז ממנה, אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים במדינת ישראל, על כן הגעתי לבית המשפט לתאר בפני בית המשפט איזה מסע אני עובר ומשפחתי עוברים, מסע מכוון, יזום, שנועד להזיז אותי מהאמת".

בפתח דבריו ציין כי, "אני רוצה קודם כל לומר שכל החשודים בכל התיקים, 1000, 2000, 4000, כל התיקים שאני איכשהו קשור אליהם, אני מאחל לכולם שייצאו צחים כשלג ושיוכיחו את חפותם, אני לא נגד אף אחד, להפך, בוודאי לא נגד ראש הממשלה שעבדתי איתו שנים רבות". בהמשך הוסיף כי, "אני שוב מדגיש, אני מאוד מקווה שלא נגיע לבית המשפט ושהחשודים השונים כולם יוכיחו את ניקיון כפיהם לפני כן".

במהלך הדיון, התפרץ חפץ על השופט עלאא מסארווה והטיח בו: "דמי יהיה על ידך – דמי יהיה על ידי בית המשפט. דם אמיתי יישפך. תוביל אותי לגרדום". חפץ זעם על כך שהדיון בנושא התקיים בדלתיים פתוחות. "שערורייה שהדין פתוח. תהרוג אותי. תהרוג אותי", קרא חפץ לעבר השופטים, בזמן שדיברה עורכת דינה של דמות נוספת בחקירה, שזהותה אסורה בפרסום.

"שתי עילות מצדיקות את הצו", אמר נציג הפרקליטות במהלך הדיון. "הבולטת ביותר היא עילת פגיעה בפרטיות המשיבים – יש כאן פגיעה ודאית, שהצו מנסה למנוע. יש חשש גם בעניין הגברת האיום והלחץ על עד המדינה. מבחינת אינטרס הציבור – זו לא שאלה שאפשר לברר על רסיס מידע אלא זו שאלה שנמצאת על שולחנו של הגורם המוסמך, היועץ המשפטי לממשלה", הוסיף.

כזכור, הפרשן הפוליטי של 'חדשות 12', עמית סגל, חשף לאחרונה פרטים ממסכת הלחצים והאיומים שהפעילו חוקרי המשטרה על ניר חפץ, בכדי להפך אותו לעד מדינה בתיק 4000 ויפליל את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זה כסף. אנחנו יודעים להתעסק בכסף. אנחנו יודעים לקחת אותך ולרוקן אותך מנכסיך", איים החוקר בפגיעה במצבו הכלכלי של חפץ, למרות שלא נחשד בקבלת שוחד או טובות הנאה.

עוד הוא מאיים על הנחקר, "אני יכול להגיד לך שכל פינה שניסית להסתיר ולהחביא במהלך חייך אנחנו הפכנו את הפינה הזאת וגילינו את מה אתה החבאת. ולכל אותם מסתורים ודברים חבויים, אנחנו נגיש לך אותם. וכל סרט או דבר אפשרי שאתה מריץ לך בראש יהיה פה בחדר הזה". עוד הוסיף החוקר ואמר לחפץ, "אני לא צוחק איתך ניר, ואני לא מרמה אותך. תזכור מה שאמרתי לך בשיחה שלנו. אלה דברים שעלולים להשפיע לא רק עליך".

לצד זאת, נחשף כי חפץ סיפק במהלך חקירותיו גרסאות שונות, וטען כי אינו זוכר פרטים, אך לאחר מכן נזכר בהם במפתיע: "זיכרון זה לא הצד החזק שלי. אני חלש בטווח ארוך, אני אזכור עכשיו הרבה אבל עוד חצי שנה אשכח", הוא אומר בחקירה. לדבריו, "אני כבר מתבלבל לי מה אני זוכר מהחקירה ומה אני באמת זוכר, זה מתערבב".