יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני זעם הבוקר בפתח הדיון בוועדה על כך שכחול לבן גנבה קרדיט על פעילות הוועדה בשבועיים האחרונים: "זו לא ועדה פוליטית, אין קואליציה ואופוזיציה בועדת הכספים, רובם ככולם של הדברים עוברים בועדה פה אחד"

יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני זעם הבוקר בפתח הדיון בוועדה על כך שכחול לבן גנבה קרדיט על פעילות הוועדה בשבועיים האחרונים, "זו לא ועדה פוליטית, אין קואליציה ואופוזיציה בועדת הכספים, רובם ככולם של הדברים עוברים בועדה פה אחד. האמינו לי, מריבות הקרדיטים המיותרים הללו לא מוסיפים לאף אחד ובוודאי לא למוציאים אותם, הציבור הישראלי לא טיפש, ויודע בדיוק מי פועל בעבורו", אמר ח"כ גפני.

המקרה הראשון של "גניבת הקרדיט" היה על הדיון וקידום החוק לפיצוי המסעדנים ובעלי אולמות האירועים בעוטף עזה שועדת הכספים מקדמת בימים אלו, כאשר סיעת 'כחול לבן' פרסמו תמונה בדף הפייסבוק שלהם של ועדה אחרת בכנסת ומעל הכיתוב "הנה רק חלק מנה שעשינו השבוע" ועל כך שהם אלו שדאגו לדיון ולחוק הנ"ל.

הפעם השניה הייתה הבוקר שסיעת 'כחול לבן' הוציאה הודעה לעיתונות עוד טרם החל הדיון בועדה לאחר דרישת יו"ר הועדה וחברי הכנסת לדיון מיוחד על הגירעון הממשלתי בהשתתפות ראש אגף התקציבים מר שאול מרידור. בהודעה נאמר שחכ"י 'כחול לבן' הם אלו שדאגו לדיון.

כאמור, ועדת הכספים התכנסה הבוקר לדיון בנושא הגירעון בתקציב המדינה לשנת 2019, בהשתתפות הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, ומנכ"ל המשרד, שי באב"ד. "בתקציב הקרוב נצטרך לכנס עד 30 מיליארד ₪, אנו מכינים מניפת צעדים לממשלה הבאה", אמר מרידור.

מנכ"ל משרד האוצר הוסיף כי, "אנחנו לא בקטסטרופה ולא במשבר כלכלי, אף אחד לא חזה שנהייה במערכות בחירות רציפות. יש ההאטה כתוצאה מירידה ברמת המיסים, הגידול מהם ב-2019 צפוי להיות 3 אחוז תחת 5 אחוז בשנים קודמות".