רוסיה גינתה את ההחלטה להסגיר את ההאקר אלכסיי בורקוב לארצות הברית. בהודעת שגרירות רוסיה בישראל נמסר כי "ההחלטה מהווה הפרה של זכויותיו וכן של מחויבותה הבינלאומית של ישראל"

רוסיה גינתה היום (שני) את ההחלטה להסגיר את ההאקר אלכסיי בורקוב לארצות הברית. בהודעת שגרירות רוסיה בישראל נמסר כי "ההחלטה מהווה הפרה של זכויותיו וכן של מחויבותה הבינלאומית של ישראל". עוד הבהירו כי הצעד לא יתרום ליחסים בין שתי המדינות.

כזכור בג"ץ דחה ביום חמישי את עתירתו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, נגד החלטת שר המשפטים להורות על הסגרתו לארצות הברית.

בפסק הדין, אשר ניתן על ידי הנשיאה אסתר חיות והשופטים יצחק עמית ועופר גרוסקופף, נקבע כי בניגוד לטענתו של בורקוב, החלטת שר המשפטים להורות על הסגרתו לארצות הברית נתקבלה לאחר שנבחנו באופן ממצה ומעמיק מכלול השיקולים הצריכים לעניין, ולא נמצא כי מתקיימות במקרה נסיבות יוצאות דופן המקימות עילה להתערבותו של בית המשפט העליון בהחלטה.

כמו כן, התייחסו השופטים לבקשה להתנות את הסגרתו של בורקוב לארצות הברית בכך שירצה את העונש ברוסיה, וקבעו כי דינה להידחות, הן משום שאינו אזרח ישראל והן בשל ההשפעה על יחסי החוץ של המדינה. "לא עלה בידי באי כוחו לבסס עילה כלשהי בדין, שמכוחה יש לחייב את מדינת ישראל כמדינה המתבקשת להתנות את ההסגרה לארצות הברית בתנאי זה", כתבו השופטים.

העתירה הוגשה לאחר שהשר אוחנה חתם על הצו שמורה על הסגרתו של בורקוב לארצות הברית, שם הוא מבוקש בגין פשעי סייבר. עוד לפני כן, בחודש אוגוסט, קבע בית המשפט העליון כי אין מניעה להסגיר את בורקוב לידי האמריקנים, וזאת חרף העובדה שגם רוסיה ביקשה להסגיר אותו לידיה.