הג'יאד האסלאמי מאשר כי בכיר האירגון המחבל בהאא אבו אלעטא חוסל ע"י כוחות צה"ל ומכריז על כוננות שיא "לתגובה על הפשע הזה לא יהיו גבולות והיא תהיה בהיקף הפשע שביצע האויב הפושע, הכיבוש יישא באחריות לתוצאות התקיפה הזו".

בהודעה רישמית הג'יאד האסלאמי אישר הבוקר (שלישי) כי בכיר האירגון המחבל בהאא אבו אלעטא חוסל ע"י כוחות צה"ל. והכריז על כוננות שיא "לתגובה על הפשע הזה לא יהיו גבולות והיא תהיה בהיקף הפשע שביצע האויב הפושע. הכיבוש יישא באחריות לתוצאות התקיפה הזו".

עוד נמסר מהזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, כי "אנו נמשיך בדרכו, דרך השחרור המלא של כל אדמת פלסטין – תגובתנו שבוא תבוא תזעזע את היישות הציונית". גם חמאס הגיב לפעולת צה"ל ומסר כי "הציונים חיסלו את השהיד בהא אבו אל-עטא. דרך הג’יהאד תמשיך, פשע החיסול שלו לא יעבור ללא עונש. אנו מדגישים כי האויב הציוני נושא באחריות לכל ההשלכות של החיסול וההסלמה".

סוריה האשימה את ישראל כי בביצוע התקיפה בדמשק הלילה, שבה חוסל בנו של בכיר הגי'אד האסלאמי, לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הרשמית סאנא, בתקיפה נהרג מועאז בנו של אכרם אל עג'ורי, חבר הלשכה המדינית של הג'יאד האסלאמי.

בשעות האחרונות הועבר מסר מישראל למודיעין המצרי לפיו ישראל אינה מעוניינת בהסלמה נוספת ומבחינת ישראל שקט ייענה בשקט. המסר הועבר על ידי המצרים לגורמים בעזה. הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס הבוקר בקריה בתל אביב. לפי דיווחים, משלחת ביטחונית מצרית תגיע לתל אביב במהלך השעות הקרובות.

כזכור, כמה בני אדם נהרגו וכמה נוספים נפצעו, בתקיפה אווירית שאירעה הלילה (שלישי) בשכונת אל-מאזה שבבירת סוריה דמשק – כך דווח בסוכנות הידיעות הסורית "סאנא". הדיווחים אינם מייחסים עדיין את התקיפה לארגון או למדינה, אך האירוע התרחש לכאורה ברקע חיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי ברצועה הלילה.

לפי הדיווחים, בניין הותקף בשכונת אל-מזה בבירה הסורית ליד שגרירות לבנון, והיעד היה ביתו של פעיל הג'יהאד אכרם עג'ורי, סגנו של מנהיג הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחאלה. לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, בנו של אל עג'ורי חוסל יחד איתו. דובר צה"ל מסר בתגובה כי "אינו מתייחס לדיווחים זרים".

כזכור, בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי הותקף הלילה מבנה בו שהה בכיר מפקדי הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני (גא"פ) ברצועת עזה, בהאא' אבו-אלעטא, כך נמסר מדובר צה"ל. בהודעת צה"ל צוין כי פעולה זו אושרה על-ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, מר בנימין נתניהו.