מטוסי קרב וכלי טיס של צה״ל תקפו מספר יעדי טרור של ארגון הטרור גא״פ ברצועת עזה. בין יעדי הטרור שהותקפו מתחם אימונים ואתרים תת-קרקעיים לאחסון וייצור אמצעי לחימה. מדובר באתרים תת-קרקעיים מרכזיים בהם השקיע ארגון הטרור גא״פ זמן וכסף רב

לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה״ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. בין יעדי הטרור שהותקפו מתחם אימונים ואתרים תת-קרקעיים לאחסון וייצור אמצעי לחימה. נודע כי מדובר באתרים תת-קרקעיים מרכזיים בהם השקיע ארגון הטרור זמן וכסף רב. מדובר בפגיעה תשתיתית, מבצעית וכלכלית בארגון.

בהמשך נמסר מדובר צה״ל כי מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו מספר יעדי טרור נוספים של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה. בין יעדי הטרור שהותקפו מתחמי אימונים בהם גם של הכוח הימי, פיר מנהרת טרור התקפית בצפון הרצועה ואתר חפירה של מנהרת טרור התקפית במרכז הרצועה.

טנקים של צה״ל תקפו מוקדם יותר עמדות צבאיות של ארגון הטרור גא״פ ברצועת עזה. "צה״ל רואה בחומרה רבה את ירי הרקטות לעבר שטח ישראל ואזרחי ישראל, וערוך להמשיך בהגנה על אזרחי המדינה כמו גם לכל פעולה שתידרש", נמסר מדובר צה"ל.

לפי דיווחים פלסטיניים, צה"ל ירה אש ארטילריה לעבר עמדת תצפית של חמאס מזרחית לרפיח בדרום הרצועה, ולעבר עמדה נוספת דרום מערבית לדיר אל בלאח במרכז הרצועה. מוקדם יותר נמסר כי כלי טיס של צה״ל תקף מספר פעילים המשויכים למערך ירי הרקטות של ארגון הטרור גא״פ בצפון רצועת עזה, במהלך הכנה לשיגור רקטות.

קודם לכן תקף כלי טיס של צה"ל שני פעילים ממערך ירי תלול המסלול של ארגון הטרור גא"פ בצפון רצועת עזה. "התקיפה בוצעה לטובת הסרת איום מיידי, זוהתה פגיעה", נמסר מדובר צה"ל. לפי דיווחים פלסטיניים כמה אנשים נוספים נפצעו. מצה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה לטובת הסרת איום מיידי, זוהתה פגיעה".

כזכור, בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי הותקף הלילה מבנה בו שהה בכיר מפקדי הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני (גא"פ) ברצועת עזה, בהאא' אבו-אלעטא, כך נמסר מדובר צה"ל. בהודעת צה"ל צוין כי פעולה זו אושרה על-ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, מר בנימין נתניהו.

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן אמר הבוקר בתדרוך לכתבים הצבאיים כי "אנחנו לא חוזרים למדיניות הסיכולים – זהו אירוע נקודתי. צה״ל לא מעוניין בהסלמה רחבה, אנחנו ערוכים למספר ימי קרב. ערוכים גם במעטפת הגנה אווירית". עוד העריך כי, "אנחנו צופים תגובה של הגא"פ". לדבריו, "לאור שימור הפעולה הכירורגית שידעו עליה מעט מאוד אנשים, הפעלנו את כוחות תגבור ההגנה רק מהרגע שבו תקפנו. כרגע במסגרות פלוגתית".