ההחלטה הראשונה של בנט: שר הביטחון קיבל את המלצת הדרגים המקצועיים והכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים הנמצאים בטווח שבין 0-80 ק"מ מרצועת עזה. ההכרזה תקפה ל-48 שעות, אלא אם בוטלה לפני כן ע"י הממשלה או ע"י שר הביטחון

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיבל את המלצת הדרגים המקצועיים והכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים הנמצאים בטווח שבין 0-80 ק"מ מרצועת עזה. ההכרזה תקפה ל-48 שעות, אלא אם בוטלה לפני כן ע"י הממשלה או ע"י שר הביטחון. השר יכול להאריך את תוקפה של ההכרזה באישור הממשלה ע"י משאל טלפוני בין השרים. בנט העביר הודעה בנושא למזכיר הממשלה וכן ליו"ר ועדת חוץ וביטחון.

מוקדם יותר התקיים בקריה העברת המקל בין ראש הממשלה ושר הביטחון היוצא, בנימין נתניהו, לשר הביטחון הנכנס, נפתלי בנט, בהשתתפות הרמטכ"ל, רא״ל אביב כוכבי. קודם לכן נערך הערכת המצב בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון נפתלי בנט, המזכיר הצבאי לרה״מ תא״ל אבי בלוט וראש המל״ל מאיר בן שבת.

בנט, שנכנס באופן רשמי לתפקיד שר הביטחון בשעה 11:00, נועד אמש עם הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, ועם ראש השב"כ, נדב ארגמן, וקיבל מהם סקירות ועדכונים ביחס למבצע המתוכנן. השר נמצא בבור בקריה החל משעות הבוקר המוקדמות בהתייעצויות והערכות מצב, ובתוך כך נועד גם עם ראש הממשלה נתניהו ועם בכירי מערכת הביטחון. עם תום ישיבת הקבינט, ממשיך השר את הדיונים בבור באופן רציף.

בתוך כך, השר דודי אמסלם הודיע היום למליאת הכנסת כי ראש הממשלה הפסיק לכהן ביום 12.11.2019 בשעה 11:00 בתפקיד שר הביטחון, וזאת בחלוף 48 שעות מהמועד בו נמסר למזכיר הממשלה על ידי ראש הממשלה, דבר התפטרותו מתפקיד שר הביטחון. ראש הממשלה ימשיך לכהן גם בתפקידי שר הבריאות, שר התפוצות וממלא מקום שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בנוסף לתפקידו כראש הממשלה.

בעקבות זאת הודיעה הממשלה בדבר החלטתה למנות את חבר הכנסת נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון. כמו כן הודיעה הממשלה כי בהתאם כי שר הביטחון בהסכמת ראש הממשלה ובאישור הממשלה, למנות את חבר הכנסת אבי דיכטר לתפקיד סגן שר במשרד הביטחון, זאת אחרי שמינוי פג עם התפטרות ראש הממשלה מתפקיד שר הביטחון.