נציגויות ישראל ברחבי העולם הונחו לפנות לגורמי ממשל על מנת לגייס תמיכה פומבית בישראל. האיחוד האירופי: "רק פתרון פוליטי יכול לשים סוף למעגל האלימות המתמשך". גרמניה: "מגנים בחריפות את ירי הרקטות. אין הצדקה לאלימות נגד חפים מפשע"

משרד החוץ פתח במתכונת חירום החל משעות הבוקר (יום ג') בעקבות ההסלמה ברצועת עזה ברקע חיסולו של מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, בהא אבו אל-עטא. נציגויות ישראל ברחבי העולם הונחו לפנות בדחיפות לגורמי ממשל ולגורמים מובילים בציבור, על מנת לסייע בגיוס תמיכה פומבית בישראל ובזכותה להגן על אזרחיה, לצד גינוי חד משמעי לארגון הטרור.

האיחוד האירופי מסר בעקבות ההסלמה הביטחונית כי "ירי הרקטות לעבר אוכלוסייה אזרחית לא מקובל לחלוטין וחייב להיפסק מיידית. נדרשת עצירה מהירה ומלאה של ההסלמה כדי להגן על חייהם ועל ביטחונם של פלסטינים וישראלים". עוד נמסר כי "האיחוד האירופי תומך במאמצים של מצרים, ומדגיש כי רק פתרון פוליטי יכול לשים סוף למעגל האלימות המתמשך".

שגרירת גרמניה בישראל ד"ר סוזנה ואזום-ריינר צייצה בעמוד הטוויטר שלה כי "ממשלת גרמניה מביעה דאגה רבה על המצב בדרומה של ישראל ורצועת עזה. לאחר מבצע ישראלי נגד מנהיג ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי שוגרו בשעות האחרונות מעל 150 רקטות מעזה על ערים ישראליות. אנו מגנים בחריפות את ירי הרקטות. אין הצדקה לאלימות נגד חפים מפשע".

מנגד, משרד החוץ האיראני פרסם הודעה לפיה "ההתנקשות הישראלית במנהיג הג'יהאד האסלאמי בהאא' אבו אל-עטא ומטרה נוספת בלבנון הם פשעי מלחמה". משרד החוץ הירדני גינה גם כן את ההסלמה ומסר כי, "הפגזת האזרחים הגיבורים בה – לא תוביל אלא להגברת המתיחות והאלימות, העמקת היאוש וחיזוק האג'נדות הקיצוניות באזור, ולעולם לא תתרום לפתרונות כלשהם".

בתוך כך, שגריר ישראל באו"ם דני דנון פנה למועצת הבטחון בדרישה לגנות את הירי מהרצועה לעבר ישראל. "תשעה מיליון אזרחים עומדים בפני התקפת טרור בלתי נסבלת מצד ארגוני טרור. אנו מצפים לגינוי ברור וחד משמעי של הצד האחראי לכך ולא להודעה שקוראת לשני הצדדים לנהוג באיפוק. הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תבין ששתיקתה היא פרס לטרור". דנון הוסיף כי "ישראל לא מעוניינת בהסלמה אך תוביל בנחישות ובעוצמה את המערכה נגד הטרור".