יו"ר ישראל ביתנו טוען: "לפני שנה דנו באפשרות של הסיכול הממוקד של בהאא אבו אל-עטא, ראשי מערכת הבטחון תמכו בחיסולו, מי שהתנגד בתוקף לחיסול היה ראש הממשלה". האמת: ליברמן אכן רצה לחסל ונתניהו הנגד, אבל הרמטכ"ל לשעבר התנגד יותר

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס לחיסול מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, בהאא' אבו-אלעטא, וטען כי, "לפני שנה דנו באפשרות של הסיכול הממוקד של בהאא אבו אל-עטא, זה היה פורום מצומצם. ראשי מערכת הבטחון תמכו בחיסולו, אני דרשתי זאת גם. מי שהתנגד בתוקף לחיסול היה ראש הממשלה נתניהו. מה נשתנה מאז? אינני יודע", את הדברים אמר ל'מעריב'.

על פי דיווח של יוסי יהושע, הכתב הצבאי של 'ידיעות אחרונות', חודש לפני סיום תפקידו ליברמן אכן רצה לחסל את אבו אל עטא, נתניהו התנגד, אבל הרמטכ"ל לשעבר גבי איזנקוט התנגד יותר. "צודק ליברמן באומרו שאם נתניהו היה באמת רוצה לבצע את הפעולה הוא לא היה מסתתר מאחרי הרמטכ"ל ומורה לו לבצע", הוסיף יהושע.

בראיון ל'וואלה' אמר ליברמן כי, "באמת אותו אבו אל-עטא, הגיע הזמן להיפטר ממנו ולשלוח אותו לעולם אחר. אני סברתי עוד לפני שנה שהיה צורך להגיע לחיסול ממוקד של אותו מחבל. ואגב מי שמנע את זה לפני שנה, עמד על הרגליים האחוריות ומנע את הסיכול הממוקד, היה זה ראש הממשלה ולא אחר. אני סברתי עוד לפני שנה שהגיע זמנו, אז ראש הממשלה בכוח מנע את זה".

הוא סירב להתייחס לביקורת שהועלתה מפי ח"כים באופוזיציה שתזמון הפעולה של נתניהו נובע משיקולים פוליטיים, למרות שהוא עצמו עירב פוליטיקה בתגובתו. "בעת הזו, הייתי משאיר את הוויכוחים הפוליטיים בצד. כשהתותחים רועמים אין קואליציה ואופוזיציה. חייבים לגבות את מערכת הביטחון, צה"ל את כולם, אח"כ ננהל ויכוחים ודיונים. צריך לגבות את מערכת הביטחון".

כזכור, בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי הותקף הלילה מבנה בו שהה בכיר מפקדי הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני (גא"פ) ברצועת עזה, בהאא' אבו-אלעטא, כך נמסר מדובר צה"ל. בהודעת צה"ל צוין כי פעולה זו אושרה על-ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, מר בנימין נתניהו.

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן אמר הבוקר בתדרוך לכתבים הצבאיים כי "אנחנו לא חוזרים למדיניות הסיכולים – זהו אירוע נקודתי. צה״ל לא מעוניין בהסלמה רחבה, אנחנו ערוכים למספר ימי קרב. ערוכים גם במעטפת הגנה אווירית". עוד העריך כי, "אנחנו צופים תגובה של הגא"פ". לדבריו, "לאור שימור הפעולה הכירורגית שידעו עליה מעט מאוד אנשים, הפעלנו את כוחות תגבור ההגנה רק מהרגע שבו תקפנו. כרגע במסגרות פלוגתית".

 

דיווח: ליברמן תמך בפעולה נרחבת בניגוד לעמדת הקבינט וצה"ל