Hadas Parush/Flash90

אלקין על דברי ליברמן: "נזק עצום"; גלנט: "שר ביטחון צריך להוביל"

חברי הקבינט הגיבו לדברי שר הביטחון לשעבר שטען כי נתניהו מנע לפני כשנה פעולה לחיסול אבו אל-עטא: "מייאוש פוליטי מחליט להוציא מסרים מה היה בקבינט ומה לא", אמר אלקין. גלנט: "שר ביטחון לא צריך לבקש אלא להוביל מדיניות"

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

השר זאב אלקין, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס לדבריו של שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, שטען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכל לפני כשנה פעולה לחיסול בכיר הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בהא אבו אל-עטא – שהבוקר חוסל. "אם יש לו ביקורת על מה שהיה לפני שנה היה אפשר לדון בזה עוד כמה ימים", אמר אלקין בראיון ל'ווינט'.

הוא הוסיף כי דיבור בתקשורת על נושאים שעלו בקבינט גורם "נזק עצום" למדינה. בראיון ל'קול ברמה' אמר אלקין כי הוא לא יגיב להאשמות של ליברמן מפני שמידע זה הוא מתנה לאויבנו. "אני לא רוצה להיות שותף לנוהל הפסול להוציא דברים מהקבינט. צר לי על ליברמן שמייאוש פוליטי מחליט להוציא מסרים מה היה בקבינט ומה לא. זו התנהלות פסולה".

גם האלוף המיל' השר יואב גלנט, גם כן חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס לדברי ליברמן ואמר כי "שר ביטחון לא צריך לבקש אלא להוביל ולהביא לכך שתפיסתו ומדיניותו מתקבלת". לדברי גלנט, "אל-עטא הוא בן מוות, על זה אין שאלה. אבל כשאתה נאבק ביותר מיריב אחד אתה חייב להכות את החזק תחילה".

"אנחנו למעשה נמצאים עם מעטפת רב ממדית ורב כיוונית שחלק ממנה מבצבץ לתקשורת יש לעניין הזה משמעויות מרחיקות לכת על כל מה שקורה כאן. יש הרבה אויבים יש הרבה בעיות. אי אפשר לטפל בזמנים בכל המקומות. כשמתסכלים על כל מה שקרה בשנה האחרונה החל מחיסול מנהרות חיזבאללה ועכשיו החיסול אתה רואה שיש תהליך שנעשה בצורה שקולה ואחראית", דברי גלנט.

‏בסביבת ראש הממשלה נתניהו הגיבו לדברים של ליברמן וטענו כי הסיבה שהתנגד לחיסולו של בהא אל עטא לפני כשנה ותמך בעמדת איזנקוט מול ליברמן, הייתה המידע על מנהרות חיזבאללה בצפון שהוביל לפתיחת מבצע "מגן צפוני", והרצון להימנע משתי חזיתות במקביל. "ליברמן אולי לא יודע, אבל לעתים שיקולים ענייניים גם חורגים מ48 שעות", צוטטו מקורבי ראש הממשלה על ידי יוסי יהושע מ'ידיעות אחרונות.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס לחיסול מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, בהאא' אבו-אלעטא, וטען כי, "לפני שנה דנו באפשרות של הסיכול הממוקד של בהאא אבו אל-עטא, זה היה פורום מצומצם. ראשי מערכת הבטחון תמכו בחיסולו, אני דרשתי זאת גם. מי שהתנגד בתוקף לחיסול היה ראש הממשלה נתניהו. מה נשתנה מאז? אינני יודע", את הדברים אמר ל'מעריב'.

על פי דיווח של יוסי יהושע, הכתב הצבאי של 'ידיעות אחרונות', חודש לפני סיום תפקידו ליברמן אכן רצה לחסל את אבו אל עטא, נתניהו התנגד, אבל הרמטכ"ל לשעבר גבי איזנקוט התנגד יותר. "צודק ליברמן באומרו שאם נתניהו היה באמת רוצה לבצע את הפעולה הוא לא היה מסתתר מאחרי הרמטכ"ל ומורה לו לבצע", הוסיף יהושע.

בראיון ל'וואלה' אמר ליברמן כי, "באמת אותו אבו אל-עטא, הגיע הזמן להיפטר ממנו ולשלוח אותו לעולם אחר. אני סברתי עוד לפני שנה שהיה צורך להגיע לחיסול ממוקד של אותו מחבל. ואגב מי שמנע את זה לפני שנה, עמד על הרגליים האחוריות ומנע את הסיכול הממוקד, היה זה ראש הממשלה ולא אחר. אני סברתי עוד לפני שנה שהגיע זמנו, אז ראש הממשלה בכוח מנע את זה".

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

12 תגובות

 1. חוסר הטאקט של ליברמן מרקיע שחקים.
  צריך להיות מחוץ למגרש הפוליטי.
  מצפה שהבוחרים שלו יבינו זאת ובבחירות הבאות לא יהיה לו מנדט כלל להיכנס אפילו לכנסת.

 2. הוא גם אמר שיחסל את הנטייה תוך 48 שעות… הוא אמר הרבה דברים… אז מה.. הוא טוב רק בדבר הוא אף פעם לא עשה שום דבר חוץ מלהשמיץ

 3. ליברמן…אתה גמור בשכל את הקריירה הפוליטית שלך אתה כבר גמרת
  בעבר אנשים כמוני מחבר העמים עוד החזיקו ממך אבל בשנה אחרונה אתה הפחת את עורך בכל ראיון בוקר לא דמה לצהריים והיום לא דמה למחר
  אני לא יכול להסתכל עליך ולא יכול לשמוע אותך

 4. לברמן המטומטם ההזוי . אתה עמדת על רגלך האחוריות . אתה יודע למה .? כי יש לך גם שתי רגליים קדמיות . ואתה מבין למי יש ארבע רגליים . מטומטם שמוסר אינפורמציה למרצחים . לברמן הסתום .

 5. ליברמן צודק שנתניהו עצר אותו לא לחסל את הנייה עם היו מחסלים את אבו טוב לפני שנה יכול להיות שלא היו יורים במשך התקופה .נתניהו עצר את החוק למות למחבלים בבתי משפט.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו