חברי הקבינט הגיבו לדברי שר הביטחון לשעבר שטען כי נתניהו מנע לפני כשנה פעולה לחיסול אבו אל-עטא: "מייאוש פוליטי מחליט להוציא מסרים מה היה בקבינט ומה לא", אמר אלקין. גלנט: "שר ביטחון לא צריך לבקש אלא להוביל מדיניות"

השר זאב אלקין, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס לדבריו של שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, שטען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכל לפני כשנה פעולה לחיסול בכיר הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בהא אבו אל-עטא – שהבוקר חוסל. "אם יש לו ביקורת על מה שהיה לפני שנה היה אפשר לדון בזה עוד כמה ימים", אמר אלקין בראיון ל'ווינט'.

הוא הוסיף כי דיבור בתקשורת על נושאים שעלו בקבינט גורם "נזק עצום" למדינה. בראיון ל'קול ברמה' אמר אלקין כי הוא לא יגיב להאשמות של ליברמן מפני שמידע זה הוא מתנה לאויבנו. "אני לא רוצה להיות שותף לנוהל הפסול להוציא דברים מהקבינט. צר לי על ליברמן שמייאוש פוליטי מחליט להוציא מסרים מה היה בקבינט ומה לא. זו התנהלות פסולה".

גם האלוף המיל' השר יואב גלנט, גם כן חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס לדברי ליברמן ואמר כי "שר ביטחון לא צריך לבקש אלא להוביל ולהביא לכך שתפיסתו ומדיניותו מתקבלת". לדברי גלנט, "אל-עטא הוא בן מוות, על זה אין שאלה. אבל כשאתה נאבק ביותר מיריב אחד אתה חייב להכות את החזק תחילה".

"אנחנו למעשה נמצאים עם מעטפת רב ממדית ורב כיוונית שחלק ממנה מבצבץ לתקשורת יש לעניין הזה משמעויות מרחיקות לכת על כל מה שקורה כאן. יש הרבה אויבים יש הרבה בעיות. אי אפשר לטפל בזמנים בכל המקומות. כשמתסכלים על כל מה שקרה בשנה האחרונה החל מחיסול מנהרות חיזבאללה ועכשיו החיסול אתה רואה שיש תהליך שנעשה בצורה שקולה ואחראית", דברי גלנט.

‏בסביבת ראש הממשלה נתניהו הגיבו לדברים של ליברמן וטענו כי הסיבה שהתנגד לחיסולו של בהא אל עטא לפני כשנה ותמך בעמדת איזנקוט מול ליברמן, הייתה המידע על מנהרות חיזבאללה בצפון שהוביל לפתיחת מבצע "מגן צפוני", והרצון להימנע משתי חזיתות במקביל. "ליברמן אולי לא יודע, אבל לעתים שיקולים ענייניים גם חורגים מ48 שעות", צוטטו מקורבי ראש הממשלה על ידי יוסי יהושע מ'ידיעות אחרונות.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס לחיסול מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, בהאא' אבו-אלעטא, וטען כי, "לפני שנה דנו באפשרות של הסיכול הממוקד של בהאא אבו אל-עטא, זה היה פורום מצומצם. ראשי מערכת הבטחון תמכו בחיסולו, אני דרשתי זאת גם. מי שהתנגד בתוקף לחיסול היה ראש הממשלה נתניהו. מה נשתנה מאז? אינני יודע", את הדברים אמר ל'מעריב'.

על פי דיווח של יוסי יהושע, הכתב הצבאי של 'ידיעות אחרונות', חודש לפני סיום תפקידו ליברמן אכן רצה לחסל את אבו אל עטא, נתניהו התנגד, אבל הרמטכ"ל לשעבר גבי איזנקוט התנגד יותר. "צודק ליברמן באומרו שאם נתניהו היה באמת רוצה לבצע את הפעולה הוא לא היה מסתתר מאחרי הרמטכ"ל ומורה לו לבצע", הוסיף יהושע.

בראיון ל'וואלה' אמר ליברמן כי, "באמת אותו אבו אל-עטא, הגיע הזמן להיפטר ממנו ולשלוח אותו לעולם אחר. אני סברתי עוד לפני שנה שהיה צורך להגיע לחיסול ממוקד של אותו מחבל. ואגב מי שמנע את זה לפני שנה, עמד על הרגליים האחוריות ומנע את הסיכול הממוקד, היה זה ראש הממשלה ולא אחר. אני סברתי עוד לפני שנה שהגיע זמנו, אז ראש הממשלה בכוח מנע את זה".