Abed Rahim Khatib/Flash90

הג'יהאד האיסלמי: "השעות הקרובות נוסיף כותרת חדשה לכשלונות נתניהו"

דובר הג'יהאד האסלאמי אמר כי ישראל לא תקבע את המועד בו יסתיים הסבב הנוכחי: "לא נאפשר לחזור למדיניות החיסולים". חמאס: "אם התיווך המצרי ייכשל הלילה נצטרף ללחימה, נירה גם מעבר לתל אביב"‎. שליח האו"ם למזה"ת יצא בדחיפות לקהיר

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי מאיימת בהמשך הירי הרקטי נגד ישראל, בעקבות חיסולו של בכיר הארגון בהא אבו אל-עטא, והתקיפות האוויריות שנמשכו לאורך היום ברצועת עזה: "היהירות הציונית ביצעה פשע גדול ונתניהו נתן אור ירוק לחיסול מנהיגי ההתנגדות מבחוץ ומבפנים, כך בוצע חיסולו אבו אל-עטא. השעות הבאות יוסיפו תבוסה חדשה לרשימת התבוסות של נתניהו, שמביא אך ורק הרס ומלחמה לציונים".

דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, אבו חמזה, הוסיף כי "האויב לא יקבע את סיומו של הקרב הזה. האויב נושא אחריות מלאה לתוצאות ההחלטה בנוגע לחיסול הנהגת ההתנגדות. נתניהו, אתה פתחת את המערכה אבל אתה לא תשלוט בסיומה. לא נאפשר עוד חזרה למדיניות ההתנקשות, ונתרגם זאת גם צבאית וגם על הקרקע. אנחנו נראה לאויב מה התוצאה של התנקשות בהנהגה של ההתנגדות".

במקביל, אחמד יוסוף, בכיר בחמאס, איים הערב כי, "חמאס לא מתנערת מהתפקיד הג'יהאדי שלה, אבל נתנו עד עכשיו אפשרות לג'יהאד האסלאמי לנקום את חיסול אבו אל עטא. אם התיווך המצרי ייכשל הלילה אני חושב שחמאס תצטרף ללחימה, ואם אכן אנחנו נצטרף ללחימה אז כל ערי ישראל יהיו תחת איום טווח הרקטות שלה ונירה גם מעבר לתל אביב".

בכיר אחר בחמאס, אסאמה חמדאן, אמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו בורח מהשברים המשפטיים והפוליטיים הפניימים. "הכיבוש רוצה להעביר מסרים לציר ההתנגדות שכוחו גובר באזור, חמ"ל הפלגים מחליט כיצד להגיב ובאופן טבעי התגובה הראשונית של פלוגות אל-קדס", אמר חמדאן. "הסבב הזה יביא להפסד של נתניהו בבחירות ובעתידו הפוליטי".

מקורות במצרים ובעזה מעדכנים כי חמאס אינו ממהר להצטרף לסבב הלחימה, על אף ההצהרות הלוחמניות. בתווך, המצרים פועלים ללא לאות להביא להפסקת אש. ישראל העבירה למצרים מסר שמבחינתה ניתן לסיים את הסבב, והעובדה שחמאס אינו ממהר להצטרף נובעת מהמסר הישראלי. עד כה, הג'יהאד האסלאמי דוחה את כל ניסיונות התיווך.

ב'חדשות 13' דווח כי היועץ לביטחון לאומי וראש המטה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, עדכן הבוקר את השרים בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני כי חמאס העביר מסר לישראל באמצעות מצרים, לפיו אינו מעוניין בהסלמה ברצועת עזה. בן שבת אמר לשרים כי המודיעין המצרי החל במגעים עם חמאס ועם הג'יהאד האסלאמי מיד לאחר הלווית בהאא אבו אל-עטא, בניסיון להרגיע את המצב.

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב יצא הערב בדחיפות לקהיר שבמצרים כדי לסייע במאמצי ההרגעה המצריים, כך אמר היום גורם דיפלומטי לסוכנות הידיעות "סווא". עוד אמר הגורם כי "האו"ם היה מעורב במהלך כל היום במאמצים לעצור את ההסלמה".

5 תגובות

מה שנכון נכון

הג'יהד האסלמי זה מתנה לעם ישראל כדי לחזור בתשובה שלימה להחיש הגאולה בקרוב.

???

לא יאומן. אנשים נהרגים ונפצעים בדרום וזה מתנה לעם ישראל!!! על סמך מה אתה ממציא את הנבואות שלך ??????

למגיב הנחמד:
כל מה שקורה סביבך הכל מאת השם. זאת ידעת? או שחידשתי לך משהו? 200 טילים נופלים מעלינו הינם חיצים שנונים שהם רק מהשם. ובניסים ונפלאות לא נהרגים אנשים ובקושי נגרם נזק הפעם.
זה מתנה גדולה מאת השם. גם צרות שמעוררות את עם ישראל וגם נזקים קלים וב'ה ללא הרוגים.
לכן זאת מתנה. וכן הכל רק מאיתו יתב'.
יש מבין? שא ברכה והרבה השפעות טובות ותובנות חדשות.הצלחה בכל מעשה ידיך.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו