דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן ציין כי, "תוקפים רק את הגא"פ כי במידה והמון בלתי מעורבים יפצעו זה יכניס את חמאס למערכה". עוד אישר: "נעזרים בתיווך המצרי בכדי לסיים את האירוע". לדבריו, "חמאס לא מוערבת עד כה, זה עניין שברירי"

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן העריך הבוקר כי "האירוע לא סגור מבחינת גא"פ (הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני). הוא מתכוון להמשיך לירות על שטחנו בדומה למה שהיה אתמול, אולם ההיקפים והמקומות לא בהכרח יהיו זהים. הוא מנהל את משק הרקטות שלו למספר ימי קרב, מתנהל בכלכלת חימושים".

בתדרך לכתבים הצבאיים התייחס תא"ל זילברמן לתקיפות צה"ל ביממה האחרונה ומאר כי, "אנחנו נמנעים מלתקוף בלב האוכלוסייה, לא נתקוף בלב העיר מבנים של 5-6 קומות. תוקפים רק את הגא"פ כי במידה והמון בלתי מעורבים יפצעו זה יכניס את חמאס למערכה".

עוד הוסיף כי, "חמאס לא מוערבת עד כה, זה עניין שברירי. אין נפגעים של חמאס, כ-10 מחבלים הרוגים ההשערה היא שרובם ככולם הם אנשי גא"פ". בנוסף, דובר צה"ל אישר את הדיווחים הערביים כי מצרים פועלת להשגת רגיעה בתיווך בין הצדדים ואמר כי, "נעזרים בתיווך המצרי בכדי לסיים את האירוע".

לדבריו, "תקפנו עשרות מטרות עד כה, מכינים את כל האפשרויות. יש לנו עוד מטרות, עשרות ומאות גם אם נצטרך. כל המנגנון שלנו לייצור המטרות לתקיפה מושקע בעזה, עם דגש על גא"פ. מנהלת המטרות המטכלית שהוקמה בגלילות בחודשים האחרונים עובדת במרץ, יש בנק מטרות עשיר".

על ההתנהלות הצה"לית בגדר וההיערכות להסלמה אמר כי "אנו מתגברים כוחות על בסיס סדיר בעיקר, בהיקף יחסית נמוך, פועלים בצורה חכמה למנוע אפשרות לצליפה או נ"ט. כיפת ברזל פרוסה וערוכה, אפילו יותר מאתמול. התמרון לא מרחף פה ברקע של הדברים, לא הזזנו חטיבות, יש תגבור נקודתי מאוד".

בדבריו התייחס גם לחיסול שפתח את ההסלמה, "החל מיוני פעלנו במספר דרכים לגרום למחבל להפסיק את פעולותיו, עובדים מספר חודשיים על האפשרות לחסל אותו משהבנו שהדרכים האחרות, הישירות והעקיפות לא עובדות".