נשיא ארה"ב באירוע לתומכים חרדים על ההסלמה: "טילים יוצאים ונכנסים, יום רע מאוד, מפחיד מאוד". על הפלונטר הפוליטי: "מנסים לעשות דברים, אבל יש כל הזמן בחירות ואף אחד לא נבחר". עוד הוסיף: "הבאתי לכם בירושלים את השגרירות, זה היה 'ביג דיל'"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס אמש (שלישי) באירוע גיוס תרומות לקמפיין עם תומכים חרדים בניו יורק לירי הטילים לעבר ישראל. "אנו עוקבים אחר האירוע מקרוב, טילים יוצאים ונכנסים, יום רע מאוד, מפחיד מאוד", אמר טראמפ. "אנחנו חייבים לדאוג לישראל, אנחנו עוקבים, זו מדינה נהדרת עם אנשים נהדרים".

טראמפ התייחס גם לפלונטר הפוליטי הבלתי נגמר כאן בישראל ואמר כי, "איזה סוג מערכת זה שם? עם ביבי, הם כולם רבים, לנו יש סוג אחר של מריבות, לפחות אנחנו יודעים מי הבוס". עוד הוסיף כי, "מנסים לעשות דברים, אבל יש כל הזמן בחירות ואף אחד לא נבחר". לדבריו, אם היה מתמודד בישראל היה נבחר בקלות לתפקיד ראש הממשלה.

בדבריו התייחס גם להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים ואמר כי, "אני הבאתי לכם בירושלים את השגרירות, זה היה 'ביג דיל'. כל נשיא הבטיח את זה, ואני מבין למה הם לא קיימו, כי הם כולם הבטיחו והבטיחו אבל אף פעם לא ביצעו את זה, הרבה נשיאים, זה כבר נמשך כמה עשורים. כשאני הגעתי לבית הלבן, הלחץ שהופעל אלי לא לבצע את זה היה מדהים".

"קיבלתי טלפון מכל מנהיג מכל העולם, מלכים של מדינות, הם אמרו לי 'אתה לא יכול לעשות את זה, כולם אומרים שאתה לא יכול לעשות את זה'. ואז הודעתי שאני יעשה את זה תוך שבועיים, קיבלתי כמות מטורפת של טלפונים, אתם יודעים שאני לא אוהב להגיד לא, אז אמרתי שיגידו להם שאני עסוק ואני אחוזר אליהם, ואז ביצעתי את זה והכרזתי על זה".

"ואז חזרתי למשרד ועשיתי בערך 25 טלפונים 'הלו מלך, מה נשמע?' 'רציתי שתחזור אלי, לא רצינו שתעשה את זה עם ירושלים', 'אל תדאג מזה, זה כבר בוצע, אני לא יכול לעשות כלום לגבי זה', זה הרבה יותר קל, להגיד 'סליחה, הלוואי שהייתי יכול לעשות את זה חזרה', היו לי 30 שיחות כאלה, כולם אותו דבר, זה היה מאוחר מידי. אבל זה לא מאוחר מידי, אני אגיד לכם, אנחנו צריכים להגן", אמר טראמפ.