דובר צה"ל מסר כי צה"ל השלים סבב תקיפות של יעדים של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. במהלך התקיפה הותקף מפעל מרכזי לייצור ראשי קרב לרקטות בדרום הרצועה, ואת מיפקדת חטיבת חאן יונס. הפלסטינים: שלושה בני משפחה, בהם ילד, נהרגו בתקיפות

דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר הסתיימה תקיפה נוספת של יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ (הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני) ברצועת עזה על-ידי כלי טיס של צה"ל. בגל תקיפות זה הגביר צה"ל את קצב תקיפותיו וסוג המטרות. במהלך התקיפה הותקף מפעל מרכזי לייצור ראשי קרב לרקטות בדרום רצועת עזה. מדובר באתר לייצור רקטות וחומרי גלם ייחודיים לייצור רקטות ארוכות טווח.

מערך ייצור הרקטות הוא מערך פנימי עליו ארגון הטרור מסתמך לחידוש ותחזוקת מלאי הרקטות שברשותו. המערך מורכב ממספר אתרים ברחבי הרצועה, כל אחד מהם אמון על אחד או יותר מהתהליכים הנדרשים לייצור רקטות: ייצור חומרי הגלם הרקטיים, חריטה על ברזל הרכיבים, מחשוב ואלקטרוניקה והרכבה סופית. הגא"פ משקיע בתשתיות ובמשאבים במערך הייצור, שנחשב מערך מכריע להתעצמות יכולות הארגון.

כמו כן, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור ומחסן אמל"ח בביתו של אדם אבו חדאיד, פעיל במערך הרקטות של הגא"פ המשמש גם לאחסון אמל"ח. במקביל, כלי שיט של צה"ל תקף כלי שיט של הכוח הימי של גא"פ ששימש לאימונים לקראת פיגועים עתידיים בתווך הימי. כמו כן, מתחם צבאי לאימונים של הכוח הימי של גא"פ המשמש גם כמחסן אמצעי לחימה.

מאז תחילת סבב הלחימה נהרגו כאמור 18 פלסטינים, שמונה מהם הבוקר. לפי דיווחים מעזה, שלושה מההרוגים הבוקר הם בני משפחה ובהם ילד אחד לפחות. נראה כי מדובר בבלתי מעורבים. בצה"ל דקדקו במטרות כדי למנוע פגיעה באזרחים לא מעורבים. הפגיעה הבוקר עלולה להגביר את הלחץ על חמאס להיכנס למערכה – צעד שאותו צה"ל ניסה למנוע ביממה האחרונה.

פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, מסרו: "אנחנו וגדודי אל-מוג'אהדין ירינו 20 רקטות גראד לעבר אשקלון ולעבר שדרות. מדובר בתגובה טבעית על פשעי הכיבוש, תגובה לחיסול אבו אל-עטא ". עוד נמסר מהארגון: "אנחנו נוטלים אחריות על שיגורי הטילים מאז אתמול לעבר ירושלים, תל אביב, אשדוד, אשקלון ונתיבות בעשרות מטחי טילים – אשר פגעו במטרות בדיוק רב".