צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

נתניהו התעמת עם הח"כים הערבים: "ניגשים להגן על טרוריסטים"

ראש הממשלה מסר הודעה להכנסת על החיסול והתקוטט עם הח"כים הערבים: "בזמן צוק איתן דרשו לחקור אותי את יעלון ואת גנץ בגין ביצוע פשעי מלחמה". ח"כ טיבי הגיב: "אתה שקרן ומסית" וחברי הכנסת מהרשימה המשותפת יצאו מהאולם

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום לכנסת למסור במליאה הודעה מיוחדת בהתאם להוראות חוק היסוד, על ההליך שבו התקבלה ההחלטה לחסל את בכיר הג'יהאד האסלמי בהא אבו אל עטא. לאחר ההודעה התייחס נתניהו לחיסול והתעמת עם חברי הכנסת מהרשימה המשותפת, שבהמשך הוצאו חלקם מהאולם וחלקם עזבו במחאה.

"אני לא אישרתי בקשות חוזרות ונשנות של גורמי הביטחון משום שבדקנו מה הסיכויים שייפגעו כאן בלתי מעורבים ופעם אחר פעם כולל בחודשים האחרונים כולל בשבועות האחרונים אני לא אישרתי, משום שאנחנו רוצים לצמצם עד המינימום את הבלתי מעורבים", סיפר נתניהו. "זה שונה לחלוטין ממה שעושים אותם טרוריסטים שיש כאן חברי כנסת שניגשים להגן עליהם, שהם בכוונה תחילה בזדון מכוונים לאזרחים, בכוונה מכוונים לשכונות מגורים".

נתניהו פנה לח"כ אחמד טיבי ואמר, "אחמד טיבי אתה אמרת עליי, אתמול שמעתי הפגנה תומכת שלכם שבה חברת כנסת שלכם מבקשת בכל דרך להוקיע אותנו כפושעי מלחמה". ח"כ טיבי הגיב בצעקות: "אתה משקר במצח נחושה, אתה מסית, אתה שקרן, בגללך המשפחה שלי מקבלת איומים", והוצא מהמליאה לאחר שנקרא לסדר שלוש פעמים. בעקבות זאת יצאו כל חברי הכנסת של הרשימה המשותפת מהמליאה תוך שהם קוראים "מלחמת המשא ומתן, המבצע להצלת נתניהו".

לאחר מיכן המשיך ראש הממשלה ואמר: " אני חושב שהגיע הזמן לומר את האמת גם ביחס למה שאנחנו עושים וגם ביחס למה שאומרים עלינו שאנחנו עושים. אנחנו עושים כל מאמץ להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים ובחפים מפשע. אנחנו עושים מאמץ ששום צבא בעולם לא עושה, אנחנו מנסים לפגוע בדיוק כירורגי שאין כדוגמתו, והוכחנו את זה שלשום".

העימות בין נתניהו לטיבי. צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

"הפעולה של צה"ל שלשום ברצועת עזה היא פעולה שעוד ילמדו אותה וכבר לומדים אותה בצבאות בעולם בניסיון לעשות את ההבחנה הזאת. אני חושב שאם אם רומסים את ההבחנה הזאת, משום שלפעמים לצערנו יש פגיעה בבלתי מעורבים, בעצם הופכים על פניו ואת כל רעיון של חוקי המלחמה, כי אז לעולם לא תוכל לפעול נגד הטרוריסטים, הם תמיד יתחבאו ויסתתרו מאחורי חפים מפשע ובצורה כזאת לעולם לא נוכל להילחם בהם".

נתניהו משיך לתקוף את חברי הכנסת הערבים, "לצערי מה שחלק מחברי הכנסת כאן עושים, רוב חברי הכנסת כמובן לא שותפים לזה בלשון המעטה, אבל חלק מחברי הכנסת עושים דבר שהוא בלתי נתפס. בעצם את אלה שמכבדים את חוקי המלחמה – חיילי צה"ל, מפקדי צה"ל, וגם ממשלת ישראל ששולחת אותם, הם מגדירים כפושעי מלחמה ובכך הם מעוותים את כל הבסיס המוסרי של לחימה צודקת והכרחית מול הטרור."

ראש הממשלה ציטט ממכתב ששלחה סיעת רע"ם תע"ל ליועץ המשפטי בזמן מבצע צוק איתן וביקשה לפתוח בחקירה רשמית נגד ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון דאז בוגי יעלון והרמטכ"ל דאז בני גנץ, בגין "ביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות ברצועת עזה". לצערי הדבר הזה חוזר על עצמו ע"י כמה מהגורמים".

"יש פה עוול כפול, גם לחיילי צה"ל ומפקדיו והדבר השני הוא לערער את לערער את היסודות הכלל אנושיים שהאנושות כולה צריכה עכשיו להתאגד סביבם לאפשר פעולה נגד גורמי הטרור. מי שנותן סיוע לשני הדברים הללו הוא בעצם מסייע לפשעי המלחמה האמיתיים שמתבצעים כאן באזור ושום מחאות ושום צעקות ושום טריקת דלתות ויציאה מהאולם לא ישנו את האמת הפשוטה הזאת שאמרתי כאן", דברי ראש הממשלה.

טיבי מוצא מהאולם. צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

ח"כ עופר כסיף שגם כן התעמת עם ראש הממשלה אמר לאחר מכן כי, "נתניהו לא מסתפק בהרעבה, בהרג ובהרס שהוא מטיל על עזה ובפגיעה הקשה בעוטף עזה. היום הוסיף חטא על פשע והגיע למליאה בכדי לשקר ולהסית כדי להצדיק את עצמו. האיש ששולח צבא להפציץ עיר תחת מצור, קורא לאחרים תומכי טרור? יצאנו כי היה מיותר להישאר, אפילו נתניהו לא מאמין לנתניהו".

יו"ר מר"צ ח"כ ניצן הורביץ יצא להגנת חברי הרשימה המשותפת וכתב כי, "‏הימין משתולל איך אנחנו מעיזים להטיל ספק במניעי הפעולה, והנה ביבי בעצמו מבקש למסור ״הודעה מיוחדת״ בכנסת. כולם נוהרים למליאה. והוא עולה לדוכן ועושה סיבוב מתריס, שכולו פוליטיקה קטנה ועלובה, שמבוסס (כמה מפתיע) על הסתה נגד השמאל והערבים. ואז יורד עם חיוך מרוח על פניו. זהו,ההצגה הצליחה".

שר החינוך רפי פרץ התייחס להתפרצות של הח״כים מהרשימה המשותפת בזמן נאומו של ראש בממשלה ואמר כי, "יושב במליאה בכנסת ישראל, בזמן שאלפי תושבים נמצאים תחת איום טילים, תלמידים שלא הלכו לבי״ס, אזרחים שלא חלק מהלחימה מאוימים ע״י ארגוני טרור,הצבא נמצא בלחימה ומה שיש לחברי הכנסת של הרשימה המשותפת זה להגן על אותם טרוריסטים שמנסים לפגוע בנו. מופע מביש".

5 תגובות

שילכו לעזאזל החברי כנסת הערבים שהם יד אחד עם הטרוריסטים. צריך להוקיע אותם ולהוציא אותם מחוץ לחוק. ובכלל לא לסקר אותם. כי כל מה שאומרים בנדון זה אנטי ישראלי.

הזוי. איך גנץ מתפשר על הקמת ממשלת מיעוט העיקר כדי להכתיר את עצמו תחת התואר ראש הממשלה.
ועוד החכי"ם הערביים תוקפים את נתניהו עך התקיפה האגריסיבית ברצועת עזה.
גנץ הוא שמאלני גאה ואיננו מתיימר בכך

מהרסיך ומחריביך ממך יצאו כל המרץ והשרץ למיניהם , משיח דחוף.

ביבי הדמוגג והשקרן, כולם סובלים בגלל שאתה במלכוד פוליטי ונחלץ ע"י מלחמה והרוגים וכשחבר כנסת מעיז לומר זאת בקול אתה מכתיר אותו טרוריסט

תגידו ניסיתם פעם להכנס לראש של החכי"ם הערביים? באמת נסיון אובייקטיבי ובוגר להבין מה נסגר אתם למה הם חושבים כ"כ מעוות הם ושאר השמאל הקיצוני למה? למה? ואנא בלי סיסמאות תנו הסבר נפשי הוגן מה המבט שלהם ואיך קרתה התאונה הזאת
אפשר להתחיל לקלל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן