שר הביטחון בהודעה לתקשורת הזרה: "המחבלים הללו לא רק הורגים ישראלים. למעשה, הם הורגים את האנשים שלהם, בעזה. במחיר של כל רקטה שנורתה לישראל, הם היו יכולים לבנות עוד כיתת לימוד בעזה. כוחות הביטחון הישראלים יצודו כל מחבל"

שר הביטחון נפתלי בנט פרסם סרטון לתקשורת הזרה בו התייחס למצב הביטחוני בדרום ועדכן גם על מספר הרקטות שנורו לישראל מאז תחילת ההסלמב: "במהלך 24 השעות האחרונות מחבלי הג'יהאד האיסלאמי שיגרו מעל 250 רקטות וטילים על ישראלים. על המשפחות שלנו, על הילדים שלנו".

"אבל המחבלים הללו לא רק הורגים ישראלים. למעשה, הם הורגים את האנשים שלהם, בעזה. במחיר של כל רקטה שנורתה לישראל, הם היו יכולים לבנות עוד כיתת לימוד בעזה. כוחות הביטחון הישראלים יצודו כל מחבל, עד שילדינו יהיו בטוחים ומוגנים. מדינות העולם חייבות להתייצב יחד כנגד הטרור האיסלאמי הקיצוני, אחרת גם הן יחושו את זעמו", דברי השר בנט.

מוקדם יותר אמר השר בנט, התייחס לראשונה לאירועים הביטחוניים מאז נכנס לתפקידו, כי, "אתמול לפנות בוקר ביצעו צה״ל וכוחות הביטחון פעולה חיונית לביטחון ישראל. בהאא אבו אל-עטא היה אדריכל טרור של הג׳יהאד האיסלאמי שפעל נגד אזרחי ישראל. הוא חוסל. עשינו את זה אתמול, ולא נהסס לפעול גם בעתיד".

עוד הוסיף השר הטרי, "הבוקר אנחנו שולחים מסר ברור לכל אויבינו, בכל הגזרות: מי שמתכנן לפגוע בנו ביום, לעולם לא יהיה בטוח שיעבור את הלילה. הייתם ותישארו על הכוונת. מפקדי צה״ל, ובראשם הרמטכ״ל, לצד ראשי זרועות הביטחון, עושים הכל כדי שכולנו נוכל להמשיך לישון בשקט״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת ממשלה מיוחדת שכונס לאור המצב הביטחוני, כי "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד האיסלאמי לאחר שסיכלנו את המפקד הבכיר של ג'יהאד ברצועה. הוא היה אחראי לרוב הפיגועים שיצאו מרצועת עזה בשנה האחרונה והתכוון גם להוציא עוד פיגועים ממש בימים הללו".

נתניהו הוסיף כי, "אני מבקש לברך שוב את צה"ל והשב"כ, את אמ"ן, חיל האוויר, פיקוד דרום, על הפעולה המוצלחת שיוצרת סטנדרט חדש, סיכול של מרצים וטרוריסטים בעולם. אני מבקש גם לשבח את לוחמי כיפת ברזל שגם הם יוצרים סטנדרט חדש, משום שבפעילות הזאת שלהם, הם הצליחו ליירט למעלה מ-90% מהשיגורים הללו, עבודה יוצאת מן הכלל של החיילים והחיילות והמפקדים והמפקדות, זה פשוט מצליח.

"ביממה האחרונה השמדנו מטרות חשובות של הג'יהאד האיסלאמי, סיכלנו חוליות מחבלים שתכננו לשגר רקטות לשטחה של מדינת ישראל, חלק מהם כבר היו במהלך השיגור. אמרתי אתמול שפנינו לא להסלמה, אבל שאנחנו עונים על כל תקיפה נגדנו בהתקפה, בתגובה חריפה מאוד. אני חושב שמוטב שהג'יהאד יבין את זה עכשיו, במקום שיבין זאת כשזה יהיה מאוחר מידי בשבילו. אני מאמין שהמסר הזה מתחיל להיקלט אצל הג'יהאד האיסלאמי, הם מבינים שנמשיך להכות בהם ללא רחם".

"הם מבינים שכוחה של ישראל רב, וכוח הרצון שלנו גדול מאד, אנחנו נחושים להילחם ולהגן על ארצנו. אם הם חשבו שהמטחים האלה, הפגיעות האלה, יחלישו אותנו, ירפו את הנחישות שלנו, הם טועים. לכן, יש להם ברירה אחת, להפסיק את התקיפות הללו או לספוג עוד ועוד מהלומות. בחירה שלהם". לסיום הבהיר ראש הממשלה, "אזרחי ישראל, אני חוזר ואומר, זה עוד יכול לקחת זמן", דברי נתניהו.