ראש הממשלה לראשי רשויות עוטף עזה: "אנחנו משנים את המשוואה. אני אמרתי לכם שנבחר את הזמן והעיתוי הנכון. העיתוי הנכון היה שלשום. החלטנו להעצים את ההרתעה שלנו באמצעים חדשים שהם לא דמיינו. ביצענו פעולה עם יכולת כירורגית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח כעת בטלפון עם ראשי רשויות עוטף עזה ואמר להם כי, "אנחנו משנים את המשוואה. אני אמרתי לכם שנבחר את הזמן והעיתוי הנכון. העיתוי הנכון היה שלשום, כפי שראש השב"כ אמר "הכוכבים הסתדרו". ראשי ארגוני הטרור, מפקדים ופעילים יודעים שהם על הכוונת ושבכל רגע אנחנו יכולים לפעול נגדם בכל מרחב, את המסר הזה הם מבינים היטב". 

"החלטנו להעצים את ההרתעה שלנו באמצעים חדשים שהם לא דמיינו. ביצענו פעולה עם יכולת כירורגית. כל מחולל טרור ומפקד יודע שאנו יכולים להגיע אליו באופן אישי. הם יורים מאוכלוסיה אזרחית והם מסתתרים מאחורי אזרחים. עכשיו שברנו את המשוואה הזאת כשסיכלנו אותו בזמן שהוא הסתתר". 

ראש הממשלה ביקש מראשי הרשויות להנחות את התושבים להישמע להוראות פיקוד העורף ואמר להם כי, "אני מעריך מאוד את העמידה והתמיכה שלכם ושל התושבים". ראש הממשלה הנחה את מ"מ מנכ"ל משרדו רונן פרץ להמשיך לעמוד בקשר עם ראשי הרשויות ולסייע בכל מה שנדרש. 

מלשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי "ראשי הרשויות ביקשו לחזק ולברך את ראש הממשלה על הפעולה. ראשי הרשויות אמרו כי בשנים האחרונות יש צמיחה בערים וגידול משמעותי באוכלוסיה של עשרות אחוזים. בנוסף, ציינו כי התושבים עומדים איתן ונותנים את הגיבוי להמשך".

מוקדם יותר, בפתח ישיבת ממשלה מיוחדת שכונס לאור המצב הביטחוני, אמר נתניהו כי "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד האיסלאמי לאחר שסיכלנו את המפקד הבכיר של ג'יהאד ברצועה. הוא היה אחראי לרוב הפיגועים שיצאו מרצועת עזה בשנה האחרונה והתכוון גם להוציא עוד פיגועים ממש בימים הללו".

נתניהו הוסיף כי, "אני מבקש לברך שוב את צה"ל והשב"כ, את אמ"ן, חיל האוויר, פיקוד דרום, על הפעולה המוצלחת שיוצרת סטנדרט חדש, סיכול של מרצים וטרוריסטים בעולם. אני מבקש גם לשבח את לוחמי כיפת ברזל שגם הם יוצרים סטנדרט חדש, משום שבפעילות הזאת שלהם, הם הצליחו ליירט למעלה מ-90% מהשיגורים הללו, עבודה יוצאת מן הכלל של החיילים והחיילות והמפקדים והמפקדות, זה פשוט מצליח.

"ביממה האחרונה השמדנו מטרות חשובות של הג'יהאד האיסלאמי, סיכלנו חוליות מחבלים שתכננו לשגר רקטות לשטחה של מדינת ישראל, חלק מהם כבר היו במהלך השיגור. אמרתי אתמול שפנינו לא להסלמה, אבל שאנחנו עונים על כל תקיפה נגדנו בהתקפה, בתגובה חריפה מאוד. אני חושב שמוטב שהג'יהאד יבין את זה עכשיו, במקום שיבין זאת כשזה יהיה מאוחר מידי בשבילו. אני מאמין שהמסר הזה מתחיל להיקלט אצל הג'יהאד האיסלאמי, הם מבינים שנמשיך להכות בהם ללא רחם".

"הם מבינים שכוחה של ישראל רב, וכוח הרצון שלנו גדול מאד, אנחנו נחושים להילחם ולהגן על ארצנו. אם הם חשבו שהמטחים האלה, הפגיעות האלה, יחלישו אותנו, ירפו את הנחישות שלנו, הם טועים. לכן, יש להם ברירה אחת, להפסיק את התקיפות הללו או לספוג עוד ועוד מהלומות. בחירה שלהם". לסיום הבהיר ראש הממשלה, "אזרחי ישראל, אני חוזר ואומר, זה עוד יכול לקחת זמן", דברי נתניהו.