אלעד מלכה

גנץ: "אחדות צריכה לשרת יותר מאירוע אחד נקודתי חמור וקשה ככל שיהיה"

יו״ר כחול לבן בסיור בעוטף עזה: "יש קונצנזוס בנוגע לצורך המבצעי ואני מגבה לחלוטין את הפעולה של מדינת ישראל". על המגעים לאחדות אמר גנץ: "אני לא מציע לקחת אירוע נקודתי ולעטוף בו את השאלה הפוליטית"

יו״ר כחול לבן סייר היום בשדרות ועוטף עזה מלווה בחברי הכנסת של כחול לבן מיקי חיימוביץ, אורנה ברביבאי ואלון שוסטר. את הסיור פתח גנץ בישיבה עם ראש עיריית שדרות אלון דוידי וראשי מועצות מהעוטף במרכז ההפעלה בשדרות.

גנץ אמר: "באנו בעיקר להביע הזדהות ולשמוע אתכם ופחות להשמיע. אין תחליף למפגש ישיר עם ההנהגה המקומית. את העוטף צריך לחזק באופן קבוע, ולא בגלל שיש מערכה ספציפית. צריך לתעדף את המרחב המבצעי הקדמי של המדינה.״

בנוגע למבצע אמר גנץ: "יש קונצנזוס בנוגע לצורך המבצעי ואני מגבה לחלוטין את הפעולה של מדינת ישראל. כשמסתכלים על רצועת עזה בצורה רחבה, המטרה היא להגיע לכך שההרתעה תחזור – סופה של המערכה חייב להיות בהרתעה חזקה מאוד. כשצריך להילחם נילחם וכשצריך להוביל ליחסי שכנות טובה- נעשה גם את זה. אסור לטעות- בצד השני נמצאים טרוריסטים ולא האחיות תרזה. הם יורים טילים על שטחים שיש בהם אזרחים בכוונת מכוון".

גנץ נשאל בנושא המגעים לאחדות על רקע המבצע ואמר: "מאז שנכנסתי לפוליטיקה אין נאום שאני לא מזכיר בו את האחדות. אני מתכוון לדבוק בזה. אם יש דרך שאפשר לקדם את האחדות במדינת ישראל, אהיה הראשון לעשות זאת. אני קורא לאחדות כל הזמן ועושה את כל המאמצים כדי להקים ממשלת אחדות. אבל יש הרבה דברים חשובים במדינת ישראל: יש עקרונות וערכים, יש חוק ויש היבטים דמוקרטיים. אני לא מציע לקחת אירוע נקודתי ולעטוף בו את השאלה הפוליטית. האחדות צריכה לשרת יותר מאירוע נקודתי חמור וקשה ככל שיהיה".

6 תגובות

גנץ חייב להרגיש שהוא במרכז הענינים. הפוליטיקה מממשיכה עדין לבעור בו…

אלק רוצה להיות ראש ממשלה.לא מבין כלום אהבל..גדול

להזכיר לכל המגיבים להגיב מהראש ולא מהבטן גם אם גנץ לא פוליטיקאי ממולח הוא היה רמטכ"ל וודאי ששם הוא עשה מלאכתו נאמנה ואצל שלטון הציונים לא כל זב חוטם זוכה במשרה זו.

דיברתם כמו שני ילדים מתלהמים שרבים על מוצץ בטענות רדודות ומטה

לאט לאט הוא לומד את המלאכה ומגיב לענין , מתראיין טוב ומתחיל להרגיש בתפקיד,
בהצלחה!

גנץ יהידיוט תתאפק ותלמד כן מביבי שנה שנתיים ותהיה ראש ממשלה. אבל בינינו בכלל לא בא לך להיות ראש ממשלה אתה פשוט לא בנוי לזה ואתה מפחד!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו