יו"ר הימין החדש ממשיכה בניסיונות להחזיר את יו"ר ישראל ביתנו לגוש הימין. שקד ישבה היום לשיחה ארוכה עם ליברמן במזנון הכנסת. מקרובי שקד ל'חדשות JDN': היא פועלת בניסיון לרכך את ליברמן ולתווך בינו לבית המפלגות החרדיות

ברקע המבוי הסתום במגעים להרכבת ממשלה, יו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד ממשיכה בניסיונות להחזיר את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן לגוש הימין. שקד ישבה היום לשיחה ארוכה עם ליברמן במזנון הכנסת. מקרוביה של שקד אומרים ל'חדשות JDN' כי היא פועלת בניסיון לרכך את ליברמן ולתווך בינו לבין המפלגות החרדיות, במטרה להגיע לפשרות בסוגיות דת ומדינה.

בשבוע שעבר נפגשה שקד עם עם חלק מראשי המפלגות החרדיות בניסיון לבחון אפשרות שלהם להתגמש בנושאי דת ומדינה, בהם בסוגיית הגיוס. בין היתר שקד שוחחה עם השר לשעבר ונציג המשא ומתן של שס אריאל אטיאס ועם יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן. שקד ניסתה לבחון עם ליברמן האם יש היתכנות לישיבה שלו בממשלה עם החרדים במידה ויתפשרו בסוגיות דת ומדינה.

בשבוע שעבר התייחסה שקד למאמציה להקמת ממשלת ימין צרה עם ליברמן והחרדים ואמרה כי, "אין סיכוי גבוה שתוקם ממשלת אחדות. ליברמן והחרדים ישבו יחד הרבה שנים ואני מאמינה שניתן לגשר על הפערים. באשר לתוצאות הפגישה עם ליברמן, מוקדם מדי לדבר, קודם יש לעבור את פרק הזמן של מנדט גנץ, לאחר מכן את ה21 יום, זה כמו נצח בפוליטיקה".

בשבוע שעבר דבריה של שקד לפיה החרדים יצטרכו להגיע לפשרות מסוימים בנושאי דת גרמו לסערה, יו"ר ש"ס אריה דרעי זעם היום בישיבת ראשי הבלוק על יו"ר הימין החדש ואמר לה: "מבקש שלא תתני לציבור החרדי עצות בתקשורת". יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הצהיר אתמול בעקבות דבריה כי הוא "מודיע קבל עם ועדה – לא תהיה שום פשרה בנושאים הדתיים והעקרוניים לנו. לא בהתחכמות ולא בשום דרך אחרת".

בתוך, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ויו"ר מפלגת ״ישראל ביתנו״ ח"כ אביגדור ליברמן, נפגשו היום (רביעי), השניים שוחחו בין היתר על המתווה שהציע הנשיא לנתניהו ולגנץ אשר בבסיסו מספר עקרונות הדורשים סיכום מדויק בין שני הצדדים. הנשיא חזר באוזני ליברמן על פרטי המתווה כפי שהציגם בפני הציבור והדגיש כי הוא נכון לעמוד לרשות הצדדים בכל הבהרה נוספת שתדרש לטובת הקמת ממשלה מהר ככל הניתן.

גורמים במפלגות החרדיות אמרו ל'חדשות JDN' כי היה מצופה מנשיא המדינה שתפקידו לאחד את העם לגנות את יו"ר המפלגה שמסיתה ומחרימה את הציבור החרדי לאורך כל מערכת הבחירות והמו"מ שלאחריה, זאת במיוחד לאחר שסגן השר יעקב ליצמן פנה אליו בנושא.