חסן ג'די / Flash90

בכיר ישראלי: "זה יכול להיסגר הלילה, או מחר, אבל יכול גם לגלוש ולהחריף"

בצל ההסלמה בדרום, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחלה זומן בדחיפות לקהיר להשתתף במגעים לרגיעה. שליח האו"ם מלדנוב שוהה גם הוא בקהיר. על-פי ההערכות צפוי נחלה להגיע ישירות למטה המודיעין המצרי

מנהיג ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחלה זומן בדחיפות לקהיר להשתתף במגעים לרגיעה. שליח האו"ם מלדנוב שוהה גם הוא בקהיר. על-פי ההערכות צפוי נחלה להגיע ישירות למטה המודיעין המצרי, המנהל את המגעים בין ישראל לבין הג'יהאד האיסלאמי להרגעת ההסלמה ברצועת עזה. מקור דיפלומטי אמר כי יש ניסיונות להביא להפסקת אש בחסות האו"ם ומצרים כבר הלילה

על-פי תקדימי העבר, השעות הקרובות – שבין הגעת זיאד נחלה לקהיר לבין פריצת דרך לקראת הפסקת אש – צפויים להיות מתוחים במיוחד. זאת, משום שיחידות השטח של ארגון הטרור הפלשתיני יבקשו להגיע להישגים צבאיים עוד לפני שתוכרז הפסקת אש.

שליחו של מזכ"ל האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, שמעורב מאז שעות הבוקר אתמול במגעים בין הצדדים במאמץ להביא לרגיעה, יצא לביקור דחוף בקהיר כדי לנסות ביחד עם המתווכים המצרים לעצור את ההסלמה. גורמים שמעורבים במגעים אומרים, כי המצב מורכב מאוד והסיכוי להסלמה גבוה.

בכיר ישראלי התייחס הערב (רביעי) על המגעים להפסקת אש שמנוהלים ומתווכים על-ידי המצרים והאו"ם, ואמר כי "הדברים קורים במקביל. מצד אחד יש מגעים, אבל מצד שני הם יורים ואנחנו תוקפים. זה יכול להיסגר הלילה, או מחר, אבל יכול גם לגלוש ולהחריף", כך צוטט בכיר ישראלי ב'ווינט'.

בתוך כך, עוזר מזכיר המדינה האמריקני לענייני המזרח התיכון, דייוויד שנקר, הגיע לביקור בישראל וקיים שיחות עם גורמים בכירים. שנקר עודכן במאמצים של שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, להביא להפסקת אש, ונפגש איתו לפני שהמריא לקהיר. "הממשל מעורב במה שקורה. פגשתי את מלאדנוב כדי לדון באתגרים שהוא עובד עליהם מול ישראל – צדדים נוספים באזור מעורבים במגעים הללו", אמר.

כזכור, מוקדם יותר הג'יהאד האיסלאמי המשיכו לאיים על ישראל: "השעות הקרובות יהיו מכריעות מבחינת התגובה של פלוגות ירושלים (הזרוע הצבאית של הארגון), נתניהו מתחנן לרגיעה. ההחלטה אם לסיים את המערכה היא שלנו. לא נאפשר לישראל שום רגיעה שהעם הפלסטיני ישלם בסוף את מחירה".

2 תגובות

לא רוצים הפסקת אש רוצים תגובה קשה

אני מקוה מאד שימשיכו לשלוח טילים מעזה ויעצימו את מס' הטילים ויגרמו נזקים לרכוש ולאדם. אחרת הממשלה הציונית הזאת לא תבין שפשוט חייב לפרז את עזה מנשק ולבנות את עזה מחדש. לחסל את כל הטרור ולמות קצת. כן כמו שהציונים האמיתיים היו אומרים פעם טוב למות בעד ארצנו. נכון? אז רק כך.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן