יו"ר ישראל ביתנו טען כי המדיניות של היום היא "כניעה לטרור. מדינת ישראל מאפשרת להזרים כסף לחמאס ולהמשיך בהתעצמות. אנחנו נקבל בדרום הארץ, עוד 3 שנים, עוד חיזבאללה". ליברמן התחמק מלהצהיר כי יצביע נגד ממשלת מיעוט עם המפלגות הערביות

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס הערב (רביעי) למצב הביטחוני ועל האפשרות לממשלת מיעוט.בראיון לערוץ 12 סיפר כי לפני כשנה, כשהיה שר ביטחון, ניסה לדחוף לחיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי וראש הממשלה בנימין נתניהו סירב.

"מה שחשוב זה שאותו מחבל חוסל. ובאמת ברכות למערכת הביטחון. כל המדיניות של הסיכולים הממוקדים זה תנאי הכרחי אבל לא מספיק. חייבים להמשיך, אנחנו יודעים על עוד פצצה מתקתקת וזה נכון, יש עוד כמה פצצות מתקתקות", כך ליברמן

ליברמן הוסיף כי הוא חושב שהמדיניות של היום היא "כניעה לטרור", מה שלדבריו קרוי הסדרה. "צריך להבין מה זה הסדרה, מדינת ישראל מאפשרת להזרים כסף לחמאס ולהמשיך בהתעצמות. אנחנו נקבל בדרום הארץ, עוד 3 שנים, עוד חיזבאללה".

על הסיכוי להיכנס לממשלה עם הרשימת המשותפת אמר ליברמן כי מבחינתו מדובר בגיס חמישי – "באנשים שמנסים להרוס את המדינה מבפנים ופועלים נגד האינטרסים שלה". ליברמן אמר כי מבחינתו הם לא אופציה, אך יש עוד אפשרויות אחרות לממשלת מיעוט.

"תמיד יש פתרונות והדבר הכי גרוע שיכול לקרות אלו הם בחירות", "בסופו של דבר הוויכוח סובב סביב השאלה – מי הראשון ברוטציה. דבריו של ליברמן.

בליכוד הגיבו לדבריו של ליברמן: "ליברמן וגנץ מסרבים לומר בבירור שהם לא יקימו ממשלת מיעוט בתמיכתכם של אחמד טיבי, איימן עודה וחבריהם תומכי הטרור, ושקיומה יהיה תלוי בהם. ממשלה כזאת היא סכנה למדינת ישראל וסטירת לחי לחיילי צה״ל שאותם איימן עודה ואחמד טיבי רוצים להעמיד לדין כ״פושעי מלחמה״. אסור שממשלת מיעוט מסוכנת כזאת תכהן אפילו יום אחד!".

כזכור, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ויו"ר מפלגת ״ישראל ביתנו״ ח"כ אביגדור ליברמן, נפגשו היום (רביעי), השניים שוחחו בין היתר על המתווה שהציע הנשיא לנתניהו ולגנץ אשר בבסיסו מספר עקרונות הדורשים סיכום מדויק בין שני הצדדים. הנשיא חזר באוזני ליברמן על פרטי המתווה כפי שהציגם בפני הציבור והדגיש כי הוא נכון לעמוד לרשות הצדדים בכל הבהרה נוספת שתדרש לטובת הקמת ממשלה מהר ככל הניתן.

בהודעה לתקשורת שיצא מבית הנשיא נכתב כי השניים דנו בנושאים ביטחוניים וכי "השניים הסכימו כי לאור ההחלטות המשמעותיות העומדות לפתחה של ממשלת ישראל בתקופה הקרובה, עליה להיות יציבה ורחבה ככל הניתן וזאת, בין היתר, נוכח המצב הביטחוני והכלכלי וכן כי על ממשלה שכזו לכלול את שתי המפלגות הגדולות כמרכיבים מרכזיים בה".