לאחר יממה קשה במהלכה שוגרו מאות רקטות לעבר שטח ישראל ובעיקר לעבר יישובי עוטף עזה , פיקוד העורף מודיע על ביטול הלימוד בטווח של 40 קילומטרים מרצועת עזה. ברשויות השונות נערכים להמשך סבב הלחימה

לאחר יממה קשה במהלכה שוגרו מאות רקטות לעבר שטח ישראל ובעיקר לעבר יישובי עוטף עזה, כמו גם מספר שיגורים לעבר דרום העוטף ואזור בית שמש הבוקר, נערכים ברשויות השונות להמשך סבב הלחימה. פיקוד העורף הודיע הערב (רביעי): מחר לא יתקיימו לימודים בטווח של 40 קילומטרים מרצועת עזה.

עוד הנחה פיקוד העורף כי באזורים עוטף עזה, באזור לכיש ומרכז הנגב ההנחיות דומות – התכנסויות של עד 100 איש בשטח סגור בלבד, ומקומות עבודה יפעלו בתנאי שיש בהם מרחב מוגן שניתן להגיע אליו תוך זמן ההתגוננות.

הנחיות פיקוד העורף

באזורים דן, ירקון, השפלה ודרום השפלה ניתן יהיה לקיים התכנסויות ואירועים של עד 300 איש בשטח פתוח. בשטח סגור אין הגבלות. לימודים ניתן יהיה לקיים למעט במבנים יבילים או הבנויים בבנייה קלה. אין מגבלות על מקומות עבודה.

אזורי הנחיות פיקוד העורף

בין המועצות והיישובים בהם לא יתקיימו לימודים:
– אשקלון
– אשדוד
– שדרות
– גן יבנה
– קריית מלאכי
– קריית גת
– מועצה אזורית באר טוביה
– מועצה אזורית שדות נגב
– מועצה אזורית שער הנגב
– מועצה אזורית אשכול
– מועצה אזורית בני שמעון

במועצה אזורית שדות נגב הודיעו כי לא יתקיימו לימודים מחר (חמישי) בכל מסגרות החינוך במועצה. "כמו כן לא יהיו הסעות לכל המסגרות (פנים וחוץ) לרבות חינוך מיוחד", כתבו הערב בהודעה. אל המועצה האזורית שדות נגב מצטרפות גם גן יבנה, קריית גת ושאר הרשויות בעוטף עזה – שם החליטו כי עדיין אין חזרה לשגרה בצל החשש לאירועים ביטחוניים.