זיאד נח'אלה - צילום מסך

מנהיג הג'יהאד האיסלאמי: "הצבנו לישראל תנאים מדויקים להפסקת אש"

זיאד נחאלה הציג את התנאים: "הפסקת ההתנקשויות בגדה וברצועה, הפסקת הירי בצעדות השיבה ועמידה בהסכמים". ‏גורם מדיני: "הג'יהאד האיסלמי רוצה הפסקת אש ומנסה ליצור מצג שווא של הישגים. הדרישות מוכיחות שהפעולה הישראלית הצליחה"

מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, זיאד נחאלה, התראיין הערב (רביעי) לרשת "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה והתייחס להסלמה מול ישראל שפרצה אתמול בבוקר. לפי נחאלה, מאות הרקטות ששוגרו הן גם תגובה לניסיון ההתנקשות בסגנו אכרם אל-עאג׳ורי בסוריה, שישראל לא קיבלה עליה את האחריות.

המסר שארגון הטרור שבראשותו רצה להעביר בעקבות חיסולו של בהא אבו אל-עטא הוא היכולת להשבית את סדר היום של הישראלים. "לזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי יש טילים ואמצעי לחימה שונים. השבתת בתי הספר ומקומות העבודה היא המסר שרצינו להעביר בתגובה להתנקשות", אמר נחאלה, שלפי כלי התקשורת הערביים עושה את דרכו לקהיר בדרך לשיחות עם המתווכים המצרים ואנשי האו"ם.

"ההחלטה על התגובה התקבלה ישירות לאחר ההתנקשות על-ידי הנהגת הג'יהאד, בהם הפלגים השונים שלוקחים חלק בשיגורים – אך בעיקר הזרוע הצבאית של הארגון", הוסיף. לדבריו, ההחלטה לשגר את הרקטה לעבר אשדוד בזמן נאום הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו התקבלה על-ידי הזרוע הצבאית, "וישראל בחרה להטיל את האחריות על בהא אבו אל-עטא באופן נקודתי".

הוא פירט על התנאים שארגונו הציב לישראל לקראת המגעים להפסקת אש ואמר: "הצבנו לישראל תנאים מדויקים בשביל הפסקת אש, וכל עוד היא לא תמלא אותם – לא תהיה הפסקת אש. התנאים הם הפסקת ההתנקשויות בגדה המערבית וברצועת עזה, הפסקת הפגיעה באזרחים בצעדות השיבה ושישראל תעמוד בהסכמים שקשורים לרצועה. אם ישראל תתחייב לעמוד בתנאים – יכולה להיות הפסקת אש תוך ימים, ואפילו תוך שעות".

בתגובה לפרסומים שאבו אל-עטא שיגר טילים על דעת עצמו, אמר נחאלה כי "אין אפילו כדור אחד שנורה על ידי פעילי גדודי אל-קודס, בלי שיתקבלו הוראות מפורשות של ההנהגה, שנושאת באחריות על כך. ישראל מציירת את הלוחמים בגדודי אלקודס, כאילו הם עושים דברים על דעת עצמם. אני מדגיש שוב שאין כדור או טיל שמשוגר בלי הוראות של הנהגת התנועה".

‏גורם מדיני ישראלי אמר הערב כי "הג'יהאד האיסלמי רוצה הפסקת אש ולכן מנסה ליצור מצג שווא של הישגים. הדרישות של הג'יהאד מוכיחות שהפעולה הישראלית הצליחה. צה"ל סיכל כ-20 מחבלים ופגע משמעותית ביכולות הג'יהאד. שקט יענה בשקט והמעשים בשטח הם שיקבעו. ידה של ישראל תגיע למי שמנסה לפגוע בה".

כזכור, מנהיג ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחלה זומן בדחיפות לקהיר להשתתף במגעים לרגיעה. שליח האו"ם מלדנוב שוהה גם הוא בקהיר. על-פי ההערכות צפוי נחלה להגיע ישירות למטה המודיעין המצרי, המנהל את המגעים בין ישראל לבין הג'יהאד האיסלאמי להרגעת ההסלמה ברצועת עזה. מקור דיפלומטי אמר כי יש ניסיונות להביא להפסקת אש בחסות האו"ם ומצרים כבר הלילה

12 תגובות

איזה בן אדם מסריח הוא אכזרי ורוצח!!!! איך הוא מעיז להגיד תנאים!!!!

"רצינו לדגדג את הרכב מאחורה" רבותי! הם זורקים מאות טילים שיכולים להרוג ר"ל על ישראל המתייחסים לזה במילים כאלה פשוטות – להשבית את הסדר יום..
זה שהקב"ה שומר עלינו לא מוריד מהיחס שצריך להיות לפשע שהם עושים!!!

אני לא מאמין לו שהוא הציב תנאים ונתניהו לא התקפל….
בדרך כלל ציוץ ראשון מעזה וביבי בא בזחילה לעשות סולחה……
כנראה שהמצב הפוליטי ממש רעוע…..

הם קובעים תנאים!
לדמיין שהמערך ( העבודה כהיום) שלט בישראל לדבר עם הרש"פ אפילו על מזג האוויר היה עבירה פלילית…..

התרגלתם לקבל כל דרישה?
חכו לגנץ הוא כבר יראה לכם , עוד תתגעגעו לביבי.

אוי המצריים תצילו את בנט הוא לא באמת התכוון לכזה ארוך….

אני מקווה ששיגור הטילים יחריף עד כדי כך שהממשלה בישראל סוף סוף יבינו שעכשיו חייבים להכנס במלחמה קרקעית. אין דרך אחרת. רק כך.

חבורת שפניים

אך בורא עולם התבלבלנו

תכל'ס.
מי ניצח??

כנראה שבצבאי, בדיוק כמו בפוליטי, אין הכרעה.
יאללה. סיבוב נוסף…

רק תפילה…

לכל המגיבים ברוחות מלחמה נראה לי שאף אחד לא מבין מה זה לשבת בבית עם הילדים. זה יותר גרוע מהמלחמה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *