מבצע "חגורה שחורה": 450 טילים, 25 מחבלים הרוגים, עשרות תקיפות

בצה"ל מפרסמים נתונים על ההסלמה שקיבלו את השם "חגורה שחורה": 450 רקטות שוגרו לישראל, 60% לשטחים פתוחים, כיפת ברזל יירטה 90% מהירי שכוון לאזורים מיושבים. על פי צה"ל, 25 מחבלים חוסלו. הפלסטינים: 34 נהרגו, 100 נפצעו

בצה"ל מפרסמים הבוקר (חמישי) נתונים על 48 שעות ההסלמה שקיבלו את השם "חגורה שחורה", שהתחילו אחר חיסולו של בכיר מפקדי הג'יהאד האסלאמי בהאא' אבו אל-עטא. במהלך המבצע שוגרו לישראל 450 רקטות, 60% לשטחים פתוחים, כיפת ברזל יירטה 90% מהירי שכוון לאזורים מיושבים.

על פי צה"ל, 25 מחבלים חוסלו במהלך או רגעים קודם שיגור רקטות לעבר ישראל. על פי משרד הבריאות הפלסטיני, 34 נהרגו, חלקם נשים וילדים, עוד 100 פלסטינים נפצעו. בין המחוסלים, בכיר בג'יהאד האסלאמי רסמי אבו מלחוס, מפקד יחידת הרקטות בחטיבת המרכז, שחוסל הלילה יחד עם חמישה מבני משפחתו שנהרגו.

במהלך תקיפות צה"ל ברצועה הותקפו עשרות מטרות טרור מרכזיות של הג'יהאד האיסלאמי ובהן: מפעלים אתרי יצור אמל"ח, חמ"לים, מתחמים צבאים ואימונים, אתרי שיגור, מנהרות ותשתיות תת-קרקע, מחסני אמל"ח. עוד בוצע במהלך הלחימה: סיכום מחבלים, תקיפת כלים ואמל"ח בתווך הימי, פגיעה בפריטי תלול מסלול, פגיעה תשתיות מנהור ותת-קרקע, תקיפת תשתיות ארגוניות, תקיפת אתרי ייצור אמל"ח מקומיים.

כזכור, לאחר לילה רווי אזעקות ביישובי עוטף עזה והשפלה, ולצד תקיפות תגובה של חיל האוויר הישראלי של מטרות טרור של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, המשלחת שנשלחה לקהיר, בירת מצרים, הגיעה להסכמות לכניסתה לתוקף של הפסקת אש בין הצדדים החל מהשעה 5:30 הבוקר, כך על פי דיווחים ערביים שונים. דובר הג'יהאד האסלאמי מוסעב אל-ברים אישר גם הוא כי הפסקת האש נכנסה לתוקף. בישראל לא אישרו רשמית את הפרטים, אך מרבית הגבלות פיקוד העורף הוסרו.

גורם מדיני ישראלי התייחס הבוקר לדיווחים על הסכם הפסקת האש בין ישראל לארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי ואמר כי, "המעשים בשטח הם שיקבעו. ישראל לא נתנה דבר. מי שיפגע בנו – אנחנו נפגע בו. אין שינוי במדיניות. ישראל השיגה את מטרות המבצע. הג'יהאד האיסלמי נפגע משמעותית, השמדנו תשתיות רבות ולמעלה מ-20 מחבלים סוכלו".

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב אישר פומבית את ההגעה להסכם רגיעה ואמר כי, "מצרים והאו"ם עבדו קשה כדי למנוע את ההסלמה המסוכנת ביותר בעזה והסביבה ולמנוע ממנה להוביל למלחמה. השעות והימים הקרובים קריטיים. כולם צריכים להראות מקסימום איפוק ולעשות את חלקם כדי למנוע שפיכות דמים. המזרח התיכון לא צריכה עוד מלחמות".

פיקוד העורף עדכן הבוקר על הסרת המגבלות למעט מיישובי עוטף עזה, שדרות, ומערב לכיש (אשקלון וסביבותיה). דובר צה"ל עדכן מאוחר יותר כי לאחר הערכת מצב מחודשת בפיקוד העורף, באזור מערב לכיש ניתן לצאת לעבודה ואין מגבלה על התכנסויות ואירועים, אך פעילויות חינוכיות לא יתקיימו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן