שר הביטחון: "רק המעשים בשטח יקבעו. צה"ל יפעל בחופש פעולה מלא, ללא שום מגבלות. ככה צריך להתנהל". יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "הפשרה המסתמנת אינה טובה. אם נותנים לג׳יהאד הישגים על ירי 400 רקטות, בסבב הבא החמאס לא יוכל לשבת בצד"

שר הביטחון, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (שלישי) להפסקת האש וסיום מבצע 'חגורה שחורה' ואמר כי, "כ-20 מחבלים חוסלו ב-48 השעות האחרונות. בשלב זה, זה עוד לא נגמר. רק המעשים בשטח יקבעו. כללי המשחק החדשים ברורים: צה״ל יפעל בחופש פעולה מלא, ללא שום מגבלות. מחבל שמנסה לפגוע באזרחי ישראל, לא יוכל יותר לישון בשקט, לא בביתו ולא במיטתו, ולא בשום מקום מסתור".

"אני גאה בלוחמי צה״ל ובמפקדיו, ובכוחות הביטחון כולם, שבשעות אלו ממשיכים לעמוד על המשמר. אני גאה בציבור הישראלי, ובתושבי הדרום ועוטף עזה אשר ממשיכים לגלות קור רוח וחוסן פנימי שמחזק אותנו, מקבלי ההחלטות. בשעות הקרובות אני מבקש מהציבור להמשיך להיות ערני וקשוב".

עוד הוסיף השר הטרי כי, "אני מבקש להביע הערכה לראש הממשלה ולחבריי בקבינט אשר קיבלו את ההחלטה הנכונה – ליטול מחדש את היוזמה המבצעית. אני מודה לראש הממשלה, לרמטכ״ל ולראש השב״כ על שיתוף הפעולה האפקטיבי מרגע כניסתי לתפקיד, מיד לאחר פעולת הסיכול. ככה צריך להתנהל".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב להסכם הפסקת האש ואמר כי, "הפשרה המסתמנת עם הג׳יהאד האיסלמי אינה טובה. היא אינה טובה מפני שהיא תוביל לסבב הבא. היא אינה טובה מפני שאם נותנים לג׳יהאד הישגים על ירי 400 רקטות, בסבב הבא החמאס לא יוכל לשבת בצד. היא לא טובה כי שוב לא השתנה כלום. ההרתעה לא קיימת. תושבי הדרום לא מרגישים בטוחים, ההישג המודיעיני והמבצעי יוצא הדופן של חיסולו (המוצדק) של אל-עטא נותר אירוע מבודד שאינו משנה תודעה".

גורם מדיני ישראלי התייחס הבוקר לדיווחים על הסכם הפסקת האש בין ישראל לארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי ואמר כי, "המעשים בשטח הם שיקבעו. ישראל לא נתנה דבר. מי שיפגע בנו – אנחנו נפגע בו. אין שינוי במדיניות. ישראל השיגה את מטרות המבצע. הג'יהאד האיסלמי נפגע משמעותית, השמדנו תשתיות רבות ולמעלה מ-20 מחבלים סוכלו".

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הגיב ואמר כי, "ברוך ה', יש לנו על מי לסמוך. תודה לרה"מ, שר הביטחון, צה"ל וגורמי הביטחון על העבודה הנהדרת שעשו בימים האחרונים. לצערנו "כחול לבן" לא סומכים עלינו ובאופן הזוי הם מעדיפים לסמוך על הרשימה המשותפת. ליברמן, הציבור יעריך את מנהיגותך אם תבהיר שתסכים להקים ממשלה רק איתנו".

"אחרי סבב נוסף בעזה, קיים צורך דחוף להקים ממשלה בישראל. ליברמן חייב להניח את המחלוקות האישיות בצד ולשבת עם רה"מ נתניהו כדי להגיע להסכם. מערכת בחירות נוספת תהיה אסון למדינה בייחוד לאור האתגרים העצומים העומדים בפנינו. עם ישראל מצפה למנהיגות, עם ישראל מצפה להקמת ממשלה ימנית לאומית", דברי זוהר.