שגריר האיחוד האירופי בישראל התארח בלשכת ראש העיר אברהם רובינשטיין וסייר ברחבי העיר: "היה מרתק ומחכים במיוחד. מאחל לכם הצלחה רבה בהמשך פיתוח ושגשוג העיר"

ההתעניינות הרבה בהתפתחותה ושגשוגה של העיר בני ברק בהובלתו של ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין העושה לילות כימים בהצעדת העיר קדימה בכל המישורים, בד בבד עם הרצון להתחקות אחר אופייה הייחודי והמרתק ואורח החיים של תושביה, מביאה לא מעט אורחים חשובים וגורמים רמי דרג, המבקשים לבוא ולבקר ולסייר בעיר התורה ולעמוד על צרכיה והישגיה.

ביקור אחד כזה מני רבים נערך בשבוע האחרון, כאשר שגריר האיחוד האירופי בישראל מר עמנואל ז'ופרה, בליווי סגנו ומשלחת נכבדה, קיים ביקור התרשמות בעיר והיכרות מעמיקה עם המגזר החרדי ובני הישיבות כאורחו האישי של רה"ע אברהם רובינשטיין. משלחת השגרירות כללה את שרון אופנברגר קצינת העיתונות, רוקו פולין קצין פוליטי באיחוד האירופי, ויקטוריה מרטינוב יועצת תקשורת לגופים הבינלאומיים ומוטי ביכלר יועץ אסטרטגי.

הביקור החל בלשכת רה"ע, שם התקבל השגריר במאור פנים כשלאחר מכן האזין לסקירה מקיפה ומרתקת מפי ראש העיר ומנכ"ל העירייה ר' שמואל ליטוב על אופייה הייחודי של העיר ותושביה, על התפתחותה הכלכלית ועל צמיחת איזורי התעשייה בעיר בקצב מרשים, על מערכת החינוך הייחודית, כמו על היכלי התורה והמוסדות הרבים הפזורים בכל פינה ברחבי העיר בהם לומדים מדי יום ביומו רבבות תלמידים בלעה"ר, כאשר הרב רובינשטיין מציין את העובדה כי "בני ברק הינה העיר הצפופה ביותר בעולם באשכול סוציו אקונומי נמוך. אך למרות זאת תושביה מדורגים במקומות הראשונים במדד שביעות הרצון ומד האושר".

בסיום הפגישה הודה ראש העיר הרב רובינשטיין לשגריר על הביקור ואמר כי "בשמי ובשם 208,000 תושבי העיר, זהו לכבוד ולעונג לנו הביקור שלכם, שמחנו להכיר לכם את העיר וכלכלתה המתפתחת, את הפעילות העירונית הענפה, ואת תושביה וצרכיה הייחודיים". רה"ע הוסיף כי "ברור לנו שמפגישה כזו ייצאו רק דברים טובים, ולאחר הדברים ששמעתם ולמדתם להכיר מקרוב, ההסתכלות על העיר בני ברק בפרט ועל העם היהודי בכללותו תהיה טובה ונכונה יותר".

שגריר האיחוד האירופי בישראל עמנואל ז'ופרה סיכם את הביקור ואמר לרה"ע אברהם רובינשטיין; "תודה מקרב הלב על האירוח. שמחתי מאוד לבקר אצלכם. רציתי כבר תקופה ארוכה לקיים ביקור שכזה, וכעת בזכותכם היתה לי את ההזדמנות. זכיתי להכיר לעומק ציבור שבעיקר שמעתי עליו אך פחות נחשפתי אליו. זה היה מרתק ומחכים במיוחד. נוכחתי לראות כי הקשרים לאירופה הם חזקים מאוד. תושבי בני ברק היו מאוד ידידותיים ומסבירי פנים. מאחל לכם הצלחה רבה בהמשך פיתוח ושגשוג העיר".

לאחר מכן המשיכה המשלחת לביקור רב רושם בישיבת פוניבז' המעטירה, לראות את מקרוב את עולם התורה ואת בחורי החמד השוקדים על לימודם, משם המשיכו השגריר ומשלחתו למוקדים נוספים ברחבי העיר, שם פגשו וקיימו דיאלוג עם תושבים רבים, כשהם מסיימים את הביקור ומודים למלוויהם על הביקור הנפלא.