במשרד המשפטים עובדים שעות נוספות בניסיון להאיץ את הדיונים בתיקי ראש הממשלה. השאיפה במשרד היא לפרסם את החלטה תוך עשרה ימים. בכירי הפרקליטות תומכים בחוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה כי יש להגיש כתב אישום בגין שוחד בתיק 4000

במשרד המשפטים שואפים להגיע להחלטה בתיקי ראש הממשלה תוך עשרה ימים, כך פורסם הערב (חמישי) ב'חדשות 13'. לפי הדיווח במשרד עובדים בימים האחרונים שעות נוספות על מנת להאיץ את הדיונים, כדי לקבל בקרוב החלטה ולפרסם אותה.

עוד דווח כי בכירי הפרקליטות תומכים בחוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה, לפיה יש להגיש נגד ראש הממשלה נתניהו כתב אישום בגין שוחד בתיק 4000 (וואלה – בזק). לגבי הטענות בדבר אמינותו של עד המדינה ושאר הערעורים שמשמיעים עורכי דינו של ראש הממשלה הכינו בפרקליטות חוברת שמאגדת תשובות לכל השאלות. ההחלטה הסופית תתקבל על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בתיק 1000 (תיק המתנות), מסתמן כי ראש הממשלה יועמד לדין בגין עבירת מרמה והפרת אמונים. בערוץ מדווחים כי קיימת תמימות דעים בקרב כל בכירי משרד המשפטים לגבי האישום המסתמן, אך החלטה רשמית בנושא תתקבל רק כשיסתיימו כל הדיונים בתיקי ראש הממשלה. למרות ההחלטה הצפויה להשאיר את העבירה על כנה, ייתכנו שינויים בעובדות כתב האישום לעומת כתב החשדות.

לגבי בתיק 2000(יחסי נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס), עמדת פרקליטות מיסוי וכלכלה היא שיש להשאיר את עבירת המרמה והפרת האמונים על כנה, כפי שמופיע בכתב החשדות. עם זאת, על פי ההערכה ישנם גורמים במשרד המשפטים שיתנגדו לכך, ולכן עמדתו של מנדלבליט אינה ברורה.