יו"ר ישראל ביתנו הגיב לקריאתו של ראש הממשלה שהתחייב לא לתמוך בממשלת מיעוט בתמיכת במפלגות הערביות ואמר: "לפני שאתה דורש ממני התחייבויות, תתחייב אתה לעם ישראל שלא תיקח את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית תוך שנה בשום מקרה"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב הערב (חמישי) לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מוקדם יותר היום בהם קרא לליברמן להתחייב שלא יתמוך בממשלת מיעוט בתמיכת במפלגות הערביות ואמר: "אדוני ראש הממשלה לפני שאתה דורש ממני התחייבויות, תתחייב אתה לעם ישראל שלא תיקח את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית תוך שנה בשום מקרה".

ליברמן המשיך לתקוף את ראש הממשלה וטען כי נתניהו הוא זה ששיתף פעולה עם המפלגות הערביות בשנים האחרונות: "חוץ מזה לאורך השנים אתה זה שניהל יחסים קרובים עם אחמד טיבי, כולל הסכם וואי פלנטשיין. אתה זה שלאחר הבחירות באפריל 2019 ניסה להקים ממשלה עם אבי גבאי תוך שיתוף פעולה הדוק עם הרשימה המשותפת, והאיש הכי מקורב אליך, נתן אשל, פרסם שני מאמרים בזכות שיתוף הפעולה עם אותם ערבים שבפניהם התנצלת לאחר בחירות 2015".

מוקדם יותר היום פרסם ראש הממשלה נתניהו סרטון עם פנייה ישירה לליו"ר ישראל ביתנו ליברמן בו אמר: "לפני הפגישה שלי עם אביגדור ליברמן, אני רוצה לשאול אותו שאלה פשוטה ולקבל תשובה ברורה". נתניהו פנה לליברמן ושאל: "איווט, האם אתה וסיעתך תצביעו נגד הקמת ממשלה שנשענת על תמיכתכם או הימנעותם של חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת, שאתה הגדרת אותם כ״גיס חמישי״. אני רוצה לדעת את האמת. אתה באמת מוכן לסכן את ביטחון ישראל ולהקים ממשלה שנשענת על אחמד טיבי ואיימן עודה? מספיק עם המשחקים המסוכנים האלה. תן לי תשובה ברורה – כן, או לא?", אמר נתניהו.

אתמול אמר ליברמן בראיון ל'חדשות 12' על הסיכוי להיכנס לממשלה עם הרשימת המשותפת אמר ליברמן כי מבחינתו מדובר בגיס חמישי – "באנשים שמנסים להרוס את המדינה מבפנים ופועלים נגד האינטרסים שלה". ליברמן אמר כי מבחינתו הם לא אופציה, אך יש עוד אפשרויות אחרות לממשלת מיעוט. לדבריו, "תמיד יש פתרונות והדבר הכי גרוע שיכול לקרות אלו הם בחירות. בסופו של דבר הוויכוח סובב סביב השאלה – מי הראשון ברוטציה".

בליכוד הגיבו לדבריו של ליברמן: "ליברמן וגנץ מסרבים לומר בבירור שהם לא יקימו ממשלת מיעוט בתמיכתכם של אחמד טיבי, איימן עודה וחבריהם תומכי הטרור, ושקיומה יהיה תלוי בהם. ממשלה כזאת היא סכנה למדינת ישראל וסטירת לחי לחיילי צה״ל שאותם איימן עודה ואחמד טיבי רוצים להעמיד לדין כ״פושעי מלחמה״. אסור שממשלת מיעוט מסוכנת כזאת תכהן אפילו יום אחד!".