Hadas Parush/Flash90

שי ניצן פנה לשופטים ופרקליטים שיגנו על הפרקליטות – הנשיאה חיות זעמה

פרקליט המדינה שלח מכתב שורת בכירים לשעבר בפרקליטות, בהם ארבעה שופטים מכהנים, וביקש מהם להתגייס למאבק התקשורתי בטענות כלפי הפרקליטות. נשיאת ביהמ"ש העליון נזפה בניצן, שהודה בטעות והם יוסרו מרשימת התפוצה
 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

פרקליט המדינה, שי ניצן, שלח שלשום לרשימת מכותבים בדואר האלקטרוני, מכתב חסר תקדים ובו הוא מעדכן אותם בסוגיות שבהן זוכה הפרקליטות לביקורת בתקופה האחרונה, בעיקר בהקשר של תיקי ראש הממשלה, ומבקש לגייס אותם להגנתה – כך חשף קלמן ליבסקינד ב'מעריב'.

בין המכותבים שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן, בעבר בכיר בפרקליטות המדינה, וכן כמה שופטים בבית המשפט המחוזי, בהם גם מי שעשויים לעסוק בהמשך בתיקי ראש הממשלה, אם יוגש נגדו כתב אישום. ניצן שלח את המכתב, בין השאר, גם לפרקליטים שהועסקו בעבר בפרקליטות, והיום פועלים מולה כמייצגים של לקוחות וארגונים שונים.

את המכתב שנשלח, כאמור, שלשום, קיבלה גם נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, דורית ביניש, שאתמול תקפה במילים קשות את שר המשפטים, אמיר אוחנה, בעקבות ביקורתו על הפרקליטות. "ביקשתי מכל מי שמוכן להסכים לכך להופיע בתקשורת בנושא", כתב ניצן והתייחס לפגישה שקיים השבוע עם בכירי הפרקליטות לשעבר, "כדי להתייעץ עימם בנושא המתקפות התקשורתיות על הפרקליטות".

עוד כתב ניצן: "בהמשך להצעות שעלו בישיבה, בכוונתנו להעביר אליכם מידע רלוונטי בזמן אמת, הרלוונטי לדיון הציבורי על הפרקליטות. עשינו זאת בעבר מעת לעת, אך בכוונתנו לעשות זאת בתדירות גבוהה יותר". למכתב צורפו כמה מסמכים, שיסייעו למכותבים להדוף את הביקורת על הפרקליטות, בהם מכתב מאת היועמ"ש הדוחה את בקשת פרקליטי נתניהו לפתוח בחקירת ההדלפות מתיקי החקירה.

בעקבות כך, נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, שוחחה הבוקר עם פרקליט המדינה שי ניצן, וביקשה ממנו לא לפנות לשופטים מכהנים בנוגע למאבק במתקפות על הפרקליטות. בהודעה שהפיצה הנשיאה חיות נכתב כי "בשיחה שקיימה עם פרקליט המדינה הבוקר הבהירה כי אין מקום להכללת שמותיהם של שופטים מכהנים ברשימות התפוצה וביקשה לפעול להסרת שמות השופטים המכהנים מרשימות התפוצה.

בפרקליטות פרסמו הבהרה בעקבות הפרסום ומסרו כי, "הנהלת הפרקליטות נוהגת מזה שנים לשמור על קשר עם פורום יוצאי הנהלת הפרקליטות, ובמסגרת זו לקיים גם מפגשים וכן להעביר לידיהם מעת לעת עדכונים והודעות שמפרסמת הפרקליטות לציבור ולתקשורת, על מנת שיכירו את הדברים".

"אתמול הוציא פרקליט המדינה מייל עדכון לכל יוצאי הנהלת הפרקליטות בעבר המעדכן אותם כי הוא נפגש עם כמה מנהלים לשעבר כדי להתייעץ עמם בנושא המתקפות התקשורתיות על הפרקליטות שרבו לאחרונה, וביקש ממשתתפי הישיבה כי יסכימו להופיע בתקשורת כאשר עולה נושא הפרקליטות.

"המייל נשלח לרשימת תפוצה של כל המנהלים לשעבר, המונה עשרות מנהלים, ובכלל זאת הופץ בטעות גם לארבעה מנהלים לשעבר המכהנים כיום כשופטים, שנכללו ברשימת התפוצה הגנרית. מובן מאליו כי לפגישה לא הוזמנו שופטים מכהנים ואיש לא העלה בדעתו לבקש משופטים מכהנים להופיע בתקשורת". עוד הוסיפיו בפרקליטות כי, "יובהר כי שופטים מכהנים ממילא אינם מתראיינים בתקשורת בענייני הפרקליטות או בכלל, וגם אינם מגיעים למפגשים אלה".

"בעקבות איתור התקלה הורה פרקליט המדינה להשמיט את ארבעת השופטים המכהנים מיידית מרשימת התפוצה. עוד יודגש כי המידע שהועבר למנהלים לשעבר היה מידע פומבי וגלוי ומעולם לא הופץ אליהם שום מידע שאינו פומבי. עדכון על כך נמסר הבוקר לנשיאת ביהמ"ש העליון. צר לנו שטעות זו שאירעה בתום לב נוצלה להעלאת טיעונים מופרכים בדבר "תדרוכים פסולים" כביכול של פרקליט המדינה לשופטים מכהנים. במסגרת המייל כאמור לא נשלח דבר שלא פורסם בהודעות דוברות רשמיות, ואין פגם בעדכונם ובשיתופם של יוצאי הפרקליטות באתגרים הברורים בימים אלה, כנהוג וכמקובל בארגונים רבים אחרים".

כתבות קשורות

לומדים ונהנים: תיעוד מקעמפ מחנה חיים ושלום מונקאטש
מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"

6 תגובות

 1. יש מקרים שמסתפקים בנזיפה ויש מקרים שמאמללים חיים של בן אדם ומדינה שלמה.
  שי ניצן פנה לשופטים מכהנים שעשויים להיות אלו שיכריעו בתיקי נתניהו ובסך הכל ננזף כי הוא כנראה בצד הנכון…

 2. שי ניצן שלח מכתבים לשופטים .בדעבד שיחמרו עם ביבי.ולא יגנו על הפרקליטות .זה לא שוחד שיגנו עליו עכשו כל השופטים צריכים לפסול עצמם מלישפוט את ביבי

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן