המערכת הפוליטית דוהרת למערכת בחירות שלישית, אך הפלונטר הפוליטי צפוי להישאר מאחר ואין שינוי משמעותי במפת המנדטים. הנתון שממנו צריך לחשוש הימין יותר מכל במקרה של מועד ג', הוא המשך השחיקה בשיעור ההשתתפות הפוליטית

המערכת הפוליטית דוהרת למערכת בחירות שלישית, אך הפלונטר הפוליטי צפוי להישאר מאחר ואין שינוי משמעותי במפת המנדטים – כך על פי הסקר שפורסם הבוקר ב'ישראל היום'. אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, גוש השמאל יהיה עם 45 מנדטים, וגם בצירוף הערבים יהיה לו רק 58 מנדטים. גוש הימין מצטמק ל-53 מנדטים. וליברמן צומח במנדט ל-9.

הסקר המלא: כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, ללא שינוי ממספר המנדטים שהיא מחזיקה כיום. הליכוד יורדת במנדט ל-31, מגדיל את הפער מכחול לבן. הרשימה המשותפת ללא שינוי עם 13. ש"ס עולה במנדט ל-10. ישראל ביתנו עם 9. יהדות התורה שומרת על כוחה עם 7. המחנה הדמוקרטי 6. העבודה-גשר 6. ימינה יורדת ל-5, לעומת ה-7 המפוצלים כיום.

הנתון שממנו צריך לחשוש הימין יותר מכל במקרה של מועד ג', הוא המשך השחיקה בשיעור ההשתתפות הפוליטית. יותר תומכי שמאל השיבו כי הם בטוחים שייצאו להצביע במקרה שייערכו בחירות נוספות (74% מתומכי כחול לבן, 83% ממצביעי העבודה־גשר ו־83% ממצביעי המחנה הדמוקרטי). שיעור נמוך יותר של מצביעי ימין הביע ביטחון שיחזור לקלפי בפעם השלישית בתוך שנה: 67% ממצביעי הליכוד, 71% ממצביעי ימינה ו־68% ממצביעי ש"ס.

לפחות על מצביעי יהדות התורה יכול הימין לסמוך – 86% מקרבם ישובו להצביע. בעוד הימין מוסיף לאותת על עייפות ועל שחיקה, גוש השמאל־מרכז שומר על ה"רעב", והוא נחוש לממש את הסיכוי למהפך פוליטי גם בפעם השלישית. מה ש"מציל" את הימין הוא כאמור שיעור הצבעה גבוה בקרב מצביעי יהדות התורה ושיעור נמוך בקרב מצביעי הרשימה המשותפת: 52% בלבד מהם הצהירו כי הם בטוחים שיגיעו לקלפי פעם נוספת.