יו"ר כחול לבן הגיב להאשמות ראש הממשלה כי בכוונתו להקים ממשלת מיעוט: "אני אעשה הכל כדי למנוע ממך לגרור את ישראל לבחירות. בוא למו"מ ישיר בלי בלוק החסינות, בלי טריקים ובלי ספינים. מה שעבד לך במשך 10 שנים לא יעבוד יותר"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הגיב להאשמות ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בכוונתו להקים ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות: "נתניהו, ראיתי שהשתמשת במונח 'מצב חירום' בגלל שיש סיכוי ששלטונך יסתיים בקרוב. אז לא. מצב חירום זה מאות טילים על אזרחי מדינת ישראל".

"נתניהו, תפנים: אני אעשה הכל כדי למנוע ממך לגרור את אזרחי ישראל למערכת בחירות בפעם השלישית. אמרתי זאת לאורך כל הדרך ואני קורא לך שוב היום: בוא למו"מ ישיר בלי בלוק החסינות, בלי טריקים ובלי ספינים. מה שעבד לך במשך 10 שנים לא יעבוד יותר", דברי גנץ.

מוקדם יותר נמסר מהליכוד כי נתניהו קיים "שיחת חירום" עם שרים וחברי כנסת בליכוד ואמר כי, "אנחנו לפני מצב חירום שלא היה כמותו בתולדות מדינת ישראל. יש סיכום בכחול לבן ללכת לממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. אנחנו יודעים בוודאות שהתקבלה שם החלטה כזאת".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב לדיווח ב'ווינט' כי נתניהו אמר בשיחה "להבעיר הכל" ומסר כי, "ראש ממשלה במדינה דמוקרטית אינו יכול להגיד לאנשיו 'להבעיר את הכל'. ביבי שוב מסית לאלימות ושוב יגיד אחר כך 'לא לזה התכוונתי'", כתב לפיד בטוויטר. הליכוד מסר בתגובה כי, "הדברים לא נאמרו על ידי ראש הממשלה. פייק ניוז".

ח"כ ניר ברקת כתב במענה ללפיד: "‏לא נכון יאיר, ‏הייתי על השיחה. המילה להבעיר את הכל לא נאמרה. ‏השיחה היתה על החשש הכבד שאתה ושותפיך בכחול לבן מתכוונים להקים ממשלת מיעוט הנשענת על תומכי טרור. עם יד על הלב, גם אתה יודע שזה מסוכן למדינה".

בכיר 'כחול לבן ח"כ ‏משה (בוגי) יעלון כתב בתגובה ל"שיחת החירום" של נתניהו כי, "בבלפור יושב אדם שמבין שעבר זמנו. נתניהו שורד מיום ליום על זמן שאול, ומוכן כבר לשרוף הכל כדי להימלט מספסל הנאשמים. נתניהו, די, ישראל חשובה ממך, הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

ח"כ יועז הנדל מ'כחול לבן' כתב בחשבון הטוויטר שלו: "שבוע טוב. במדינה ריבונית ראש ממשלה מאיים להבעיר את השטח רק מול אויב. מנהל שיחות חירום בשבת כשיורים רקטות על תושביו בדרום, לא עקב פחדים על הכסא שלו. בסופו של דבר תקום ממשלה ציונית, טובה יותר לישראל".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר בתגובה לקריאה של נתניהו "להבעיר הכל", אותה הליכוד כאמור מכחיש: "אחזור על מה שכתבתי לפני כמה ימים – נתניהו הוא פוליטיקאי ציני שהפסיד שתי בחירות ברצף וישאיר רק אדמה חרוכה בניסיון נואש להשאר בתפקידו. יא קוסם, הגיע הזמן להעלם. האזרחים הערבים והיהודים יותר חשובים ממך".

השר אופיר אקוניס כתב כי, "כחול לבן יחד עם הסיעה הערבית המשותפת וישראל ביתנו מתכוונים להשביע ממשלת מיעוט שתסכן את ביטחון ישראל. כל זאת בניגוד מוחלט לכל הבטחה שנתנו גנץ, לפיד וליברמן לבוחריהם. מדובר בממשלה מסוכנת ובאיבוד עשתונות שלטוני. אנחנו במצב חירום, אסור לתת לממשלה כזאת לכהן אפילו לא דקה אחת".