איש ביטחון ישראלי נחקר ורכבו הוחרם בחשד כי הכיל ציוד מעקב מודיעיני מתוחכם, תוך הפרה של חוקי המדינה - החקירה נפתחה לאור דרישת האופוזיציה, ימים לאחר שבעלי החברה התראיין לתקשורת והתגאה בפונקציות היירוט המגוונות שבהחזקת כלי הרכב

התקשורת המקומית בקפריסין מדווחת על מעצרו של איש ביטחון ישראלי בחשד לעבירות ביטחון במדינה.

כל פי הדיווח, רכבו של איש הביטחון שהנו בעלים של חברה ביטחונית הפועלת בלרנקה שבמדינה, הוחרמה, לאחר שעלה החשד כי זה הכיל ציוד מודיעיני ומעקב מתוחכם, תוך הפרה של חוקי הפרטיות במדינה.

כלי תקשורת בקפריסין דיווחו, כי החברה הביטחונית העומדת בלב הפרשה, הינה בבעלות אל"מ טל דילאן, מפקד היחידה הטכנולוגית של אגף המודיעין
בצה"ל לשעבר.

בראיון לתקשורת גילה מפקד המשטרה, כי המשטרה חוקרת חשודים נוספים המחזיקים במניות החברה ובידם לשפוך אור ולגלות פרטים נוספים אודות הפרשה בין היתר, כיצד הרכב וציוד המעקב הוכנסו למדינה.

יצוין, כי כי בראיון שהעניק לפני כשלושה חודשים למגזין היוקרתי 'פורבס', התגאה דילאן בהחזקת הרכב שלדבריו עלותו בין 3.5 ל-9 מיליון דולר, תוך שהוא מרחיב על מגוון אופציות ביטחון המידע שבאפשרותו ליירט, כגון שיחות וואטסאפ, האזנה לשיחות, יירוט צ'טים בפייסבוק ועוד.

ב'ויינט' דווח, כי החקירה שהובילה למעצר, החלה לאור פניית מפלגת האופוזיציה "אקל" אשר דרשה תשובות לשאלה, מדוע הותר לרכב שכזה להיכנס לקפריסין, וכן האם הוא נבדק במכס. עוד נשאלו שאלות לגבי החברה עצמה – האם היא מציעה שירותי מעקב, ואם כן, מי נתן לה אישור לספק שירותים כאלה. בממשלת קפריסין הגיבו כי הדבר נמצא תחת חקירת המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר כי לא ידוע לה על הפרשה וכי לא עודכנה בה על ידי משטרת קפריסין. ממשרד החוץ לא נמסרה תגובה.