על רקע החשש הגובר מפני כינונה של ממשלת מיעוט בתמיכת חברי 'הרשימה המשותפת' והניסיונות להחזיר את ליברמן לגוש הימין, הציג חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד 'מתווה פשרה' בין ליברמן לחרדים: "שני הצדדים מבינים שזה הפתרון הנכון"

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד חשף הבוקר, כי הציג בימים האחרונים מתווה פשרה בין החרדים ל'ישראל בתינו', שנועד לאפשר הקמת ממשלת ימין. בראיון לרשת ב', נאות זוהר לחשוף את רוח המתווה בלבד, מבלי להיכנס לפרטים.

על פי המתווה שהוצע, תתאפשר בישראל תחבורה ציבורית בשבת שתופעל על ידי גוים, תוך שהתשלום יבוצע מראש במהלך השבוע. עוד מציע זוהר, כי כל רשות מקומית תוכל לאשר חוק עזר להפעלת מרכולים בשבת באמצעות רוב מיוחס בלבד.

בענין 'חוק הגיוס' מבהיר זוהר, כי כלל ראשי מערכת הביטחון סבורים כי אין כל צורך בגיוס חרדים לצה"ל וכי לצה"ל עודף משרתים המאפשר להפוך אותו לצבא מקצועי לחלוטין.

"הצגתי מתווה לחרדים ולליברמן שנועד לאפשר הקמת ממשלת ימין. לדעתי שני הצדדים מבינים שזה הפתרון הנכון", אמר ח"כ זוהר בראיון והוסיף, כי "יאיר לפיד ועופר שלח רוקמים תרגיל פוליטי מבריק. במכה אחת הם מחסלים את כל היריבים הפוליטיים שלהם".

לדבריו, "הם רוצים למנוע ממשלת אחדות כי מבחינתם יש אסטרטגיה אחת – לנטרל את נתניהו ולהוציא אותו מהמשוואה הפוליטית".

בימים האחרונים אמר זוהר בכמה הזדמנויות כי בכוונתו להציע מתווה פשרה בין החרדים לליברמן שכן, "יהיה זה אסון גדול אם החרדים ישבו באופוזיציה".