חבר הכנסת גדעון סער עלה למתקפה נגד בנו של ראש הממשלה יאיר, שבפוסט שפרסם רמז כי הוא אחד "המועמדים" הפוטנציאליים לעריקה: "שוב עלילות קונספירציה מופרכות מופצות עלי מבלפור - קשה להבין איך כל זה מסייע לליכוד או למדינת ישראל"

ארבעה ימים לפני תום המנדט להרכבת הממשלה שניתן ליו"ר 'כחול לבן' בני גנץ, והבוקר מדווחים בכירים במפלגה על 6 עד 7 חברי כנסת בליכוד המבקרים את התנהלות ראש הממשלה ומנהלים מגעים על תמיכה מבחוץ ב'ממשלת מיעוט' בראשות בני גנץ'.

על פי הדיווח של זאב קם ב'כאן', הרי ש"בכחול לבן משוחחים עם ח"כים בליכוד בניסיון לצרפם לממשלה, מתוך רצון שלא להישען על קולות הח"כים הערבים". לדבריו, "במקביל ינסה ח"כ עודד פורר מ'ישראל בתינו' לקדם השבוע חוק המאפשר פיצול סיעה גם ללא שליש מחבריה, זאת כדי להניע את המהלך וליצוק לתוכנה אפשרות ממשית".

בראיון ל'קול חי' הכחיש הבוקר ח"כ דוד ביטן את הדיווח ואמר, כי "לא יהיה כזה דבר שמישהו מהליכוד יאמר שהוא מנסה להקים ממשלה במקום נתניהו. גם אם מישהו יעבור צד לתמיכה בממשלת זה יוביל לבחירות תוך זמן קצר". הוא הוסיף, כי להערכתו "גנץ לא יחזיר את המנדט. שכן השמאל מחכה 20 שנה להקים ממשלה, הוא ינסה את כל האופציות עד הרגע האחרון".

בליכוד הגיבו לדברים ואמרו, כי "הסיכוי לפצל את הליכוד קלוש. בנוסף, במידה ואכן חוק הפיצול יעבור, הרי שגם נתניהו יוכל לנסות לפצל את כחול לבן".

בתוך כך, ח"כ גדעון סער תקף הבוקר בחריפות את בנו של ראש הממשלה בגין פרסום פוסט ממנו השתמע כי הוא אחד המועמדים הפוטנציאליים להתפלג מהליכוד ולחבור ל'כחול לבן'. "שוב עלילות קונספירציה מופרכות והזויות עלי מופצות מבלפור. קשה להבין איך זה מסייע לליכוד או למדינת ישראל", תהה סער.