מחר בכנסת: ישיבה משותפת של 55 חברי הכנסת של בלוק הימין

ראשי בלוק הימין סיכמו: מחר תתקיים בכנסת כינוס בהשתתפות כל חברי הכנסת של הגוש • הערב: "כינוס חירום" של הליכוד נגד ממשלת מיעוט • נתניהו ייפגש הערב עם ליברמן • שקד: "ליברמן והחרדים צריכים להגיע להסכמות ביניהם"

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

המאבק נגד הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הערבים נמשך: בתום פגישת ראשי בלוק הימין בלשכת ראש הממשלה, ראשי סיעות המחנה הלאומי סיכמו לערוך ישיבת סיעה מורחבת של כל 55 חברי הכנסת של בלוק הימין, שתתקיים מחר (שני) בשעה 14:30 במשכן הכנסת. הישיבה המורחבת תגיע במקום השתתפות ב"כינוס החירום" של הליכוד הערב, כשראשי בלוק הימין לא יגיעו לאירוע.

היום אחה"צ יפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, הפגישה תערך בקריה הביטחונית בתל אביב, בהמשך ישתתף ראש הממשלה "בכנס החירום" של סייעת הליכוד בגני התערוכה בתל אביב, שם יתכנסו לדון בנושא החשש להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות.

בכניסה לפגישת ראשי בלוק הימין עם רוה"מ נתניהו אמרה ח"כ איילת שקד: "ליברמן והחרדים צריכים להגיע להסכמות ביניהם, ואני חושבת שזה אפשרי. כבר זמן רב אני עושה מה שאני יכולה כדי שתקום ממשלת ימין". שקד ציינה כי "אפשר לגשר על הפערים בין ליברמן לחרדים – ואין שום סיבה לגרור את המדינה למערכת בחירות שלישית. כרגע, כמו שזה נראה, אנחנו שועטים לכיוונה".


צילום: מתוך הטוויטר של ראש הממשלה

ביציאה מישיבת ראשי הבלוק ראשי יהדות התורה נשאלו על מה יהיו מוכנים לוותר כדי לאפשר את כניסת ישראל ביתנו לממשלה. יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן השיב בהומור: "על ארוחת בוקר", ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני השיב: "גם על ארוחת צהריים".

ח"כ גפני הוסיף: "אפשר להתפשר על תפקידים – אבל לא על דברים עקרוניים שקשורים למדינה יהודית ודמוקרטית". גפני הוסיף כי "רק לליברמן מתאים שלא להכחיש הליכה לממשלת מיעוט. לעבור מקצה אחד – הפצצת סכר אסואן וחיסול הנייה – לישיבה בממשלה. איך הוא מסביר לעצמו את הסתירה הזאת כשהוא הולך לישון בלילה? כנראה שמותר לו הכל והוא יקבל גיבוי. ליברמן מתכוון לרושש את ביבי פוליטית, ואנחנו סובלים כתוצאה מכך. אנחנו לא מודאגים, היות והקדוש ברוך הוא מנהל את העולם".

בתוך כך על רקע דבריו של רוה"מ נתניהו נגד הקמת ממשלה עם הערבים, פנו חברי הרשימה המשותפת לנשיא המדינה וליועמ"ש מנדלבליט: "נתניהו, שעשה ויעשה הכל כדי לשמור על כסאו, ממשיך להסית נגד הציבור הערבי בכללותו, מפיץ שקרים וטוען שחברי הכנסת שלנו תומכי טרור. הציבור הערבי ונציגיו הם לגיטימיים כמו כל ציבור אחר. כל מי שמאמין בערכים דמוקרטים מוכרח להתנגד לציד המכשפות של החשוד מבלפור נגדנו. אנו פונים לנשיא המדינה ריבלין , וכן ליועמ"ש מנדלבליט כדי להשמיע את קולו ולנקוט עמדה מול ההסתה, שהובילה לקבלת עשרות איומים ברצח כלפי חברינו. נמשיך לפעול ללא מורא למען שלום, צדק ושויון. כך נמסר מהרשימה המשותפת

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן