תומר נואוברג/פלאש90

בליכוד חוששים: שני ח"כים מתכוונים לנטוש ולערוק ל'כחול לבן'

לאור הסתייגויות בכירים ב'כחול לבן' נגד אופציית ממשלת מיעוט הנשענת על קולות הערבים, במפלגה החלו פועלים נגד כיוון השעון תוך הפעלת מכבש לחצים על ח"כים זוטרים בליכוד, מתוך מטרה לגבש רוב להקמת ממשלה ללא צורך בהישענות על הח"כים הערבים

במטרה להקים ממשלת מיעוט ללא הישענות על קולות המפלגות הערביות, פועלים ב'כחול לבן' בימים האחרונים במרץ רב, על מנת להביא לעריקתם של לפחות שני חברי כנסת מסיעת הליכוד, ובכך לגבש רוב של 55 חברי כנסת.

לפי דיווח של הכתבת הפוליטית שירית כהן-אביטן, הרי שבכחול לבן מחזרים במרץ אחרי חברי כנסת בעשירייה השלישית של הליכוד בניסיון לגייס ארבע אצבעות עד ליום רביעי לתמיכה בממשלת מיעוט של גנץ במקום הח"כים הערבים, כאשר עד כה נעשו נעשו לכל חברי הכנסת החדשים, שהוזהרו מכך שבפריימריז הם נעלמים".

לדברי כהן, זו הסיבה כי אמש דווח כי רה"מ החליט איפה להקפיא את רשימת המפלגה במידה ומדינת ישראל אכן תמצא את עצמה בתוך סיבב בחירות שלישי. במקביל דיווח הבוקר שרון גל ב'גלי ישראל', כי ישנן 2 חברות כנסת מהליכוד שמנהלות משא ומתן עם כחול לבן על תמיכה בממשלה בראשותה גם ללא רוב של 61. גל שסרב לחשוף את שמותיהן לעת עתה הדגיש, כי אחת מהן ב 99% בדרך לערוק לכחול לבן.

יצוין, כי בעוד בליכוד הגיבו לדברים והבהירו, כי "מדובר בספין נוסף של 'כחול לבן', וכי לא היו דברים מעולם ומדובר בניסיונות נואשים לסכסך בתוך הליכוד". הרי שבפועל אין זה סוד כי בימים האחרונים מספר חברות כנסת מהספסלים האחוריים של המפלגה קיבלו הצעות מפליגות בתמורה לעריקה ותמיכה בממשלת מיעוט.

ח"כ דוד ביטן צוטט ב'ישראל היום' כמי שאומר כי, ידוע לו על לפחות חברת כנסת אחת מהמפלגה שקיבלה הצעה לערוק ל'כחול לבן'. במקביל דווח, כי ב'כחול לבן' הציעו בימים האחרונים לש"ס תפקידים מפליגים בתמורה לעזיבת הגוש שהקים נתניהו. כאשר בין היתר הוצעו למפלגה התפקידים הבאים: ארבע תיקים בכירים, תואר ממלא מקום ראש הממשלה, שני סגני שרים שלל תיקונים בנושאי דת ומדינה.

כזכור, בימים האחרונים דווח, כי בקרב המפלגות המרכיבות את 'כחול לבן' נשמעים קולות המביעים הסתייגות מהקמת ממשלה שתישען על קולות המפלגות הערביות.

3 תגובות

משהו יודע למה הליכוד לא הקימו ממשלת מיעוט?

ברור שזה מה שיקרה
ביינתים ליברמן נשלח ע"י כחולבן להרדים את הליכוד וליצור מצג שווא כאילו משהו מתקדם אצלו
בפועל הכל סגור בינו לבין לפיד גנץ מחכים לבודדים מהליכוד שיערקו והנה יש ממשלה חילונית צרה
צרה צרורה

אני מקווה שגנץ לא יצליח.
ומבקש מאלה שרוצים לערוק,
לא לעשות זאת.ליברמן ימני בדעותיו וברגע האחרון הוא יחבור לליכוד.ובא לציון גואל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן