בראשון לציון הניחו אבן פינה למקווה טהרה לזכרו של מרן הגר"י צדקה זצ"ל

מעמד הנחת אבן הפינה נערך למקווה טהרה בראשון לציון לזכרו של ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי יהודה צדקה זצ"ל • הגר"י רצאבי במעמד "אנו נמצאים תחת שלטון של ערב רב, אך בידינו לתקן" • צילום: יעקב כהן

בראשון לציון נערך מעמד הנחת אבן הפינה למקווה טהרה שייבנה בעיר, ע"י מוסדות בית נשיא בראשות הגר"נ נפתלי, שהוקם לזכרו של ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי יהודה צדקה זצ"ל.
במעמד השתתפו רבנים גדולי תורה ואישי ציבור שציינו את המאבק במשך למעלה מעשר שנים עבור מקווה טהרה בעיר וב"ה לאחר מלחמות רבות זכתה עיר ראשון לציון להגיע למעמד זה של יסוד והנחת אבן הפינה.

בדברים שנשא הגר"י רצאבי התבטא: "אנחנו נמצאים תחת שלטון של ערב רב שנותן יד בכח השלטון שבידיהם, כדי להפריע לציבור שומרי התורה ללכת בדרך המצוות. אבל אנחנו צריכים לדעת אם חס ושלום יש גזירות על שומרי תורה בעם ישראל סימן שבדבר הזה אנחנו פגומים וצריך לתקן את זה, אם יש גזירות על השבת חילולי השבת, על גיוס בני ישיבות זה דברים שעלינו לתקן מה אנחנו פגומים בזה". אמר.

עוד נשא דברים ח"כ מיכאל מלכיאלי שציין את זכרו של ראש ישיבת פורת יוסף שנאבק בכל כוחו למען התורה והקדושה בארץ ישראל.

ראש המוסדות הגר"נ נפתלי בדבריו הרחיב לספר עובדות והנהגות מרבו הגר"י צדקה זצ"ל שנלחם בכל כוחו ועודד את הקמת המוסדות לחיזוק הטהרה בארה"ק.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן