ימויים לתום המנגט: כחול לבן ומפלגת ישראל ביתנו הודיעו היום כי לפני זמן קצר הסתיימה פגישתם של יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. זאת לקראת סיום המנדט שקיבל גנץ מנשיא המדינה ראובן ריבלין להקמת ממשלה

כחול לבן ומפלגת ישראל ביתנו הודיעו היום (שני) כי לפני זמן קצר הסתיימה פגישתם של יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. זאת לקראת סיום המנדט שקיבל גנץ מנשיא המדינה ראובן ריבלין להקמת ממשלה.

כזכור, בפתח דבריו בישיבת הסיעה אמר יו"ר ישראל ביתנו: "לשאלה מה ליברמן רוצה, התשובה היא מאוד פשוטה: אמרנו את זה מיום הראשון של מערכת הבחירות האחרונה ואנחנו אומרים גם היום – ממשלת אחדות לאומית. לא צריך לחפש מתחת לפנס. אין כוונות אחרות. ברור שזה לא מסיבות אידאולוגיות אלא פרקטיות. כל ממשלה אחרת תתקשה לתפקד. זה יהפוך למסע הישרדות משבוע לשבוע. כל הצבעה בוועדות הכנסת תהפוך לאתגר בלתי רגיל".

"אין לנו אינטרס אישי להיות חברים בממשלה. לא משנה אם זה נתניהו או גנץ. שני הצדדים מציעים לנו חצי המלכות ותוספת 10 אחוז. מבחינת מדינת ישראל, כל ממשלה צרה היא אסון. אנחנו עובדים קשה. אתמול סיימתי ב-3:00 בבוקר את כל המפגשים עם נציגי הקואליציה והאופוזיציה".

ליברמן הצהיר כי "אם עד רביעי ב-12:00 לא נגיע לחתום על הסכם קואליציוני – אז כל אחד לנפשו. השאלה אם ממשלה צרה או בחירות שלישיות זו שאלה טובה. אני אעשה אז הערכת מצב. אני מקווה שכולנו נצליח להתעלות, להתגבר על כל הפערים ולהקים ממשלת אחדות".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לפגישתו אמש עם ראש הממשלה נתניהו ואמר: "הייתה פגישת עניינית. לא בזבזבנו זמן על חשבונות העבר. דיברנו על דברים מעשיים, פרקטיים, איך אפשר להתקדם לכיוון ממשלת אחדות. כשנקים ממשלת אחדות נקציב יום שלם לכל הריבים".