Hadas Parush/Flash90

פומפאו בהצהרה דרמטית: ההתיישבויות ביו"ש לא מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה האמריקני הכריז על שינוי המדיניות ארוכת השנים: "הנוכחות של האזרחים הישראלים בשטחים אינה מהווה הפרה של החוק הבין-לאומי". פומפאו ציין שהממשל אינו קובע מה יעלה בגורלן והדבר נתון למו"מ בין ישראל והפלסטינים

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הודיע הערב (שני) שארצות הברית משנה את מדיניותה ארוכת השנים, ולא תגדיר את ההתישבויות היהודיות ביהודה ושומרון כמפירות של החוק הבין-לאומי. לדבריו, העמדה האמריקאית הייתה לא עקבית לאורך השנים, ממשל קרטר קבע כי הן מנוגדות לחוק הבינלאומי, ממשל רייגן קבע כי הוא לא חושב שהן אכן כאלה, ואילו ממשלים אחרים חזרו לעמדה של ממשל קרטר. "אנחנו מצדדים בעמדה של ממשל רייגן", אמר פומפאו.

בדבריו, אמר פומפאו כי הוחלט לשנות את עמדת ממשל אובמה לגבי ההתנחלויות. על פי ההכרזה, ממשל טראמפ סבור ששאלות משפטיות בעניין ההתנחלויות הן עניין של בתי המשפט בישראל. "מערכת המשפט הישראלית מאפשרת לאתגר פעילות בהתנחלות ולבחון אספקטים הומניטריים. בעבר בתי המשפט בישראל אפשרו את קיומן של התנחלויות מסוימות והורו על פינוין של אחרות".

"אחרי למידה של כל הצדדים בסכסוך, ארצות הברית הופכת את ההחלטה שאומרת שההתנחלויות נוגדות את החוק הבין-לאומי", אמר פומפאו במסיבת עיתונאים מיוחדת במחלקת המדינה האמריקנית."זאת בעיה מורכבת שיכולה להיפתר רק בשיחות בין ישראל ולפלסטינים. הממשל האמריקני מעודד את ישראל והפלסטינים לפתור את הבעיה ולמצוא פתרון שיקדם את הביטחון והשלום בין הצדדים".

השר האמריקני תקף את הממשלה הקודם ואמר כי, "ממשלים קודמים נקטו ביחס ליהודה ושומרון מדיניות זהירה שהייתה מקובלת על שתי המפגלות בארה"ב. זאת, עד שבדצמבר 2016, ממשל אובאמה, דרך מזכיר המדינה ג'ון קרי, שינה את הגישה הזהירה הזאת בת עשרות השנים. ממשל אובאמה הכיר למעשה שוב בכך שההתנחלויות הן לכאורה בלתי חוקיות".

בכיר בממשל האמריקני צוטט הערב ב'חדשות 13' אומר כי "עבודת המטה בנושא ההתנחלויות החלה במשרד החוץ האמריקני כבר לפני חודשים רבים והיא הסתיימה לפני כשבועיים. המהלך לא קשור לשום אירוע שמתרחש בימים אלה. התוכנית המקורית הייתה לפרסם את ההחלטה על המדיניות החדשה ביום שלישי שעבר, אבל בגלל ההסלמה בעזה ההודעה נדחתה בשבוע".

בתוך כך, פקיד ישראלי בכיר אמר על ההחלטה כי "ישראל עודכנה כבר לפני זמן רב על הדיונים במשרד החוץ האמריקני בנוגע לעמדה המשפטית בעניין ההתנחלויות. האמריקנים ביקשו לדעת אם פרסום החלטה כזו לא יפגע בישראל מבחינה משפטית בין-לאומית וישראל השיבה כי היא תומכת במהלך והוא לא יגרום כל נזק".

3 תגובות

גנץ מקומך בבית אבות מפןאר בגןש דן ותן לביבי לנהל את המדינה

עוד בחירות אבל גם זה לא יעזור אין מלך בישראל עד ביאת גואל

בס"ד
תודה ה יתברך תודה

תודה לך ארה"ב
תודה לך הנשיא
תודה לך פמפאו

ולנו אני אומר
אנחנו עם כפוי טובה
וכפוי טובה מוטב שלא היה נולד
בכל מדינה אחרת היו מריעים לראש ממשלה על הישג כזה
הישג כזה אמור להיות חגיגה לאומית
כאן עסוקים במריבות תככים והשמצות
חולי נפש שקודחים חורים בספינה היפה שלנו
יחי ביבי לעד
אנחנו אחריו בדם ואש
לא ניתן לחורשי רשע כל תענוג עד …………..
רוצים מלחמת אזרחים
רשעים
גונבים בשם הדמוקטריה
בגץ ארור כמו זה של אירופה
לכו מכאן עופו לכם לכו לארבע רוחות השמים
נמאסתם

גם בארה"ב הכל על זמן שאול יהודים תברחו
עם סיום ממלכת טראמפ ירחם ה עלינו
המלטו ההרה פן תספו
הר בית ה הרציון וירושלים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן